Banksy’nin Yeni Resmi Keşfedildi

banksynin_yeni_resmi_kesfedildi

Gizemli sanatçı Banksy’nin yeni bir resmi keşfedildi.Ünlü İngiliz sokak sanatçısı Banksy Nottingham’daki resmin kendisine ait olduğunu teyit etti.

Resim ilk olarak bir dükkanın kiremit duvarında görüldü.Resimde bisiklet tekerleğiyle hula hop çeviren bir kız çocuğu görülüyor.Resmin önünde ki elektrik direğinde arka tekerleği olmayan bir bisiklet zincirlenmişti.

Nottingham Belediyesi önce resmin önünü kapatmıştı ancak eserin Banksy’ye ait olduğunun ortaya çıkması ile bu durum değişti.Ancak şehrin belediye başkanı resim için Banksy’nin olmasından memnun olduğunu dile getirse de kalabalık grupların toplanmasından pandemi nedeniyle endişe ettiğini söyledi.

Ancak şimdiden insanlar resim çekmek yada eseri yakından görebilmek için sıraya girmiş durumda.

Banksy’nin Paylaşımı

Duvar resminde bisiklet olması,önceleri yakınlarda bulunan Raleigh bisiklet fabrikasına atıf olabilir.

Fabrika, Nottingham’lı yazar Alan Sillitoe’nin yazdığı ve 1960ların ikona dönüşen aktörü Albert Finney’in oynadığı Saturday Night and Sunday Morning filminde konu edilmişti.

Banksy son dönemde covid-19 ya da başka güncel konular da eserler üretiyordu.

Banksy’nin Monet Yorumu Rekor Fiyata Satıldı

Britanya’lı sokak sanatçısı Banksy bir başka çalışması ile daha gündeme geldi.Banksy’nin Fransız ressam Claude Monet’yi yorumladığı tablosu 7,5 milyon paunda satıldı. Sotheby’s müzayede evinde satılan eseri kimin satın aldığı açıklanmadı.

Müzayede evinin Avrupa direktörü Alex Branczik eserin Banksy’nin eserleri arasında “en güçlü en ikonik eser” olarak tanımladı.

Show me the Monet isimli tablo Claude Monet’nin Japon Köprüsü tablosunun yeniden yorumu.Bu tablo Banksy’nin satılan en pahalı 2.eseri.En pahalısı Devolved Parliament isimli eser. Devolved Parliament tablosu geçen yıl 9,9 milyon paunda satıldı.

Sotheby’s’in Banksy Gönderisi

Banksy hakkında ayrıntılı bilgi için

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
1968_olimpiyat_oyunlari_protestosu
1968 Olimpiyat Oyunları Protestosu
kara_panterler_partisi
Kara Panterler Partisi
banksy
Gizemli Sanatçı Banksy

Bir cevap yazın