Chloé Zhao’nun Marvel Filmi Eternals

chloe_zhao_nun_marvel_filmi_eternals

2021 Oscarlarına damga vuran Chloé Zhao’nun yönettiği Marvel filmi Eternals sinema severler tarafından merakla bekleniyor. Senaryosunu Kaz ve Ryan Firpo ile Chloé Zhao’nun birlikte yazdığı film Avengers: Endgame sonrası dönemde geçiyor. Ancak tek bir dönemi anlatmayacak olan film 7000 yıllık bir süreç içinde geri dönüşlerle hikayesini anlatacak.

Eternals filmininin Black Widow( Kara Dul), Shang-Chi ve 10 Yüzük Efsanesi” (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings) filmlerinden sonra gösterime girmesi bekleniyor. Ancak korona pandemisi nedeniyle tarihlerde değişim olması kimseyi şaşırtmayacak.

2018 yılında Eternals filmini çekmesine karar verilen Zhao, şimdiki kadar ünlü bir isim olmasa da günümüzde aldığı Oscar ödülleri ve Nomadland filmiyle isminden çok söz edilen bir yönetmen haline geldi.

1976 yılında basılan bir Marvel kitabına göre Dünyanın koruyucuları, Deviantlarla uzun bir savaş verecek.

stephen_king_den_the_outsider
Stephen King’den The Outsider

Filmin kadrosu da adeta bir yıldızlar geçidi. Angelina Jolie, Salma Hyek, Kit Harrington,Kumail Nanjianji, Brian Tyree Henry ve Richard Madden baş rolde. Filmde ilk eşcinsel Marvel karakterinin de yer alması yapımın ilginç özelliklerinden biri. Marvel sinematik evreninin 26.filmi olan Eternals’da baş rol oyuncularından Salma Hayek daha önce yaptığı açıklamada sözleşme imzalayana kadar senaryonun kendisine gösterilmediğini söyledi. Senaryonun ve rolün kendisine anlatıldığını ancak senaryoyu okumasına izin verilmediğini açıkladı.

Etrenal-İlk Fragman

Millie Bobby Brown filmde rol alması düşünülen ancak rol almayı kabul etmeyen bir isim. Keanu Reeves, Luke Evans, Rami Malek ve Ian McShane Druig rolü için düşünülse de rol Barry Keoghan’ın oldu.

Filmle ilgili ilginç notlardan biri 2018 yılında hayatını kaybeden Stan Lee’nin prodüktörlüğünü yapmadığı ilk Marvel filmi olması.

penceredeki_kadin_2021
Penceredeki Kadın-2021

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:

sinema_tarihine_gecen_10_kult_film
Sinema Tarihine geçen 10 Kült Film
en_iyi_aksiyon_filmleri
En İyi Aksiyon Filmleri
en_iyi_fantastik_filmler
En İyi Fantastik Filmler

Bir cevap yazın