Eda Erdem Tarihin En İyi 100 Oyuncusu Listesine Girdi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_opet_te_kadro_degisimi

Last Updated on 15 Nisan 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı’nın ve Türkiye Milli Takım’nın kaptanı Eda Erdem Dündar FIVB tarafından Tarihin En İyi 100 Oyuncusu Listesine seçildi.

FIBV resmi sitesinde duyurulan haberde Eda Erdem’den “Sahada, denizde ve hayatta hep dümenin başında” sözleriyle bahsedildi.

Eda Erdem’in kariyerinden bahsedilen yazıda 2008’e kadar Beşiktaş’ta oynayan süper starın, 2008’den beri Fenerbahçe forması terlettiği belirtildi. Yazıda ayrıca Birleşmiş Milletler Dünya Kız Çocukları Günü’ne verdiği destekten bahsedildi.

FIBV’nin Konuyla ilgili Tweeti

Eda Erdem Dündar Kimdir?

22 Haziran 1987 tarihinde İstanbul’da doğan sporcu 2000 yılında henüz 13 yaşında voleybola başladı. 2005 yılından beri Türk Milli Voleybol Takımı’nda görev alan Erdem, 2008 yılından beeri sarı melekler olarak da bilinen Fenerbahçe’nin formasını giyiyor. Hem Milli Takımın hem de Fenerbahçe’nin kaptanı olan voleybolcu, 1,88 boyunda ve orta oyuncu mevkiinde oynuyor. Hırsı, çalışkanlığı ve azmi ile tanınan oyuncu kariyerinin bitimine kadar daha büyük başarılara imza atacak gibi görünüyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir