Fenerbahçe Opet Yarı Final Serisinde 1-0 Öne Geçti

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahçe_opet

Last Updated on 1 Nisan 2024 by Aslıhan Demiralay

Türk Hava Yolları 0-3 Fenerbahçe Opet

Fenerbahçe Opet, Vodafone Sultanlar Ligi play-off yarı final serisi ilk maçında Türk Hava Yolları’nak onuk oldu. Maçı başından sonuna dek tempolu götüren sarı lacivertli ekip karşılaşmadan 3-0galip ayrılarak seride 1-0 öne geçti.

Fenerbahçe Opet karşılaşmaya Eda Erdem Dündar, Aslı Kalaç, Ana Cristina De Souza, Bojana Drca, Melissa Vargas, Arina Fedorovtseva altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.

SET SKORLARI
I.SET 18-25 Fenerbahçe Opet
II.SET 20-25 Fenerbahçe Opet
III.SET 16-25 Fenerbahçe Opet

Karşılaşma sonrası FB TV’ye açıklamalar yapan Kaptan Eda Erdem: “Play-off ilk ayağına iyi başladık. İyi servis attık. Çok iyi blok-defans kurduk. Oyunun genel anlamda üstünlüğü bizdeydi. Zaten Türkiye Kupası’nı kazandıktan sonra takım olarak özgüvenimizi de topladık. Şampiyonlar Ligi’nden sonra biraz yıkılmıştık ama kalan iki hedefimize odaklanmıştık. Sonuncusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Ayın 4’ünde kendi evimizde 2’de 2 yapıp finale adımızı yazdırmak istiyoruz. Keyifler yerinde. Yavaş yavaş toparlamaya başlıyorum. Takımla idman yaptıkça ritmimi bulacağıma inanıyorum. Her şey iyi gidiyor. İnşallah böyle devam eder ve Kulübümüze şampiyonluğu getiririz. Gelen herkese de çok teşekkür ederiz. Türk Hava Yolları’nın ev sahipliğinde olsa bile her yer sarı lacivertti. 7. adam zaten hiçbir zaman yalnız bırakmıyor. İyi ki varlar.” dedi.

Statü gereği seride 2 galibiyet elde eden takım finale yükselecek.

fenerbahce_opet_2023_2024_kadrosu
Fenerbahçe Opet 2023-2024 Kadrosu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir