Emre Sakçı International Swimming League’de Şampiyon Oldu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
emre_sakci_international_swimming_league'de_sampiyon_oldu

Last Updated on 15 Nisan 2021 by Aslıhan Demiralay

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen International Swimming League’de Fenerbahçeli milli yüzücü Emre Sakçı şampiyon oldu.

Emre Sakçı lig’de katıldığı 3 yarışın 3’ünü de kazanarak şampiyon oldu.50 metre kısa kulvar kurbağalama şampiyonluğu elde etti Emre Sakçı.

Emre Sakçı, 19 Ekim’de Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Uluslararası Yüzme Ligi’nde 25.74’lük derecesiyle erkekler 50 metre kurbağalamada birinciliğe ulaşmıştı.

Macaristan’daki yarışta 25.74’lük dereceyle Türkiye rekorunu bir kez daha kıran 23 yaşındaki Sakçı, ‘Türkiye’nin gelmiş geçmiş en hızlı yüzücüsü’ unvanını hak ettiğini bir kez daha kanıtlamıştı.

Emre Sakçı, 1997 yılında İzmir’de doğdu. Sakçı, yüzmeye 3 yaşında başladı ve 15 yaşında A Milli Takım’a seçildi. 2005 yılında ilk kez Ege Üniversitesi Yüzme Kulübü’nde lisanslı yüzücü olarak yüzmeye başladı. 2010 yılında ise Fenerbahçe Spor Kulübü’ne transfer oldu.

Sakçı, 2015 yılında Türkiye Kulüplerarası Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda erkekler 50m kurbağalama seçmelerinde 26.67’lik derecesiyle gençler dünya rekoru kırarak erkeklerde tüm yaş gruplarında dünya rekoru kıran ilk Türk sporcu oldu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir