Euroeague Women İlk Maçı Fenerbahçe Öznur Kablo 77-70 ZVVZ USK Praha

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_oznur_kablo

Last Updated on 15 Nisan 2021 by Aslıhan Demiralay

Eyroleague Women bugün yapılan maçlarla başladı. Fenerbahçe Öznur Kablo ilk maçında Çek Cumhuriyet’inden ZVVZ USK Praha ile karşılaştı.

Fenerbahçe Öznur Kablo maça Kayla McBride, Jasmine Thomas, Kiah Stokes, Tuğçe Canıtez ve Satou Sabally beşiyle başladı.

İlk çeyreğe hızlı başlayan taraf ZVVZ USK Praha oldu ve ilk çeyrek sonunda skor Fenerbahçe Öznur Kablo 13-23 ZVVZ USK Praha lehine sonuçlandı.

İkinci çeyrekte de konuk takımın üstünlüğü ile geçildi. Fenerbahçe Öznur Kablo 19 sayı atarken,konuk takım ZVVZ USK Praha 20 sayı kaydetti ve skor 43-32 misafir takım lehine gelişti.

İkinci yarının başlamasıyla beraber savunmasını güçlendiren Fenerbahçe Öznur Kablo 3.çeyrek sonunda skoru 57-62’ye getirerek farkı 5’e indirdi.

Son çeyrekte rakibinin sadece 8 sayı atmasına müsaade eden Fenerbahçe Öznur Kablo maçı 77-70 galip tamamladı.

Fenerbahçe Öznur Kablo’da Satou Sabally kaydettiği 30 sayıyla maçın skoreri olurken; Jasmine Thomas 19, Kayla McBride ise 14 sayıyla galibiyete önemli katkı verdi.

Fenerbahçe Öznur Kablo’nun yardımcı antrenörü Ömer Buharalı maçtan sonra şunları söyledi;

“EuroLeague’de en önemli işlerden biri savunma yapmak. Maç öncesinde ve antrenmanlarda hep bunu konuştuk ancak maçın başındaki sertliğe cevap veremedik. Praha takımı bizden daha sert savunmayla başladı. İlk periyot skor üretmekte çok zorlandık. Biz kaliteli bir kadroya sahibiz. Bu kadronun derinliğini çok iyi kullandık.”

Fenerbahçe Öznur Kablo Euroleague Women 2.maçında 3 Aralık Perşembe günü Polonya temsilcisi Arka Gdynia ile karşılaşacak.

Corona tedbirleri nedeniyle FIBA tarafından bubble sistemiyle oynatılan maçlar Fenerbahçe Öznur Kablo’nun ev sahipliğinde yapılıyor.

Fenerbahçe Öznur Kablo Türkiye Ligi’nde oynadığı 10 maçta 10 galibiyet alarak namağlup olarak yoluna devam ediyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir