Fenerbahçe 2-0 Göztepe

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_2_0_goztepe

Last Updated on 16 Nisan 2022 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe maça Altay Bayındır, Bright Osayi-Samuel, Serdar Aziz, Kim Min-Jae, Ferdi Kadıoğlu, Miguel Crespo, Miha Zajc, Diego Rossi, Mert Hakan Yandaş, Dimitris Pelkas, Serdar Dursun on biriyle başladı.

Fenerbahçe Göztepe’yi yenerek puanını 62’ye çıkardı ve lig ikinciliğinde ki yerini sağlamlaştırdı. Son 8 maçtır yenilmeyen Fenerbahçe seriyi 9 maça çıkardı.

GOLLER

4.Dakika Serdar Aziz (Fenerbahçe)

83.Dakika Arda Güler (Fenerbahçe)

Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler iç sahada ilk kez golle tanıştı.

Kırmızı Kart 82. Dakika Francois Moubandje (Göztepe)

Karşılaşma sırasında sakatlık yaşayan Dimitris Pelkas, maçtan çıkarken gözyaşlarına engel olamadı.

Dimitris Pelkas

Karşılaşma sonrası Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal: “Derbi maçından sonra bir rehavet olabiliyor, futbolculuk hayatımda da bunu gördük. Hafta başından itibaren, ilk antrenmanla birlikte oyuncularımız rehavete kapılmama konusunda uyardım. Göztepe’nin puan tablosundaki sıralaması bizi aldatmasın, çok ciddi ve iyi bir ekip oldukları konusunda da oyuncularımı uyarmıştım. Oyuna iyi başladık. Taraftarlarımızın da müthiş desteğiyle golü de erken bulduk. Oyun üstünlüğü bizde iken ilk yarının sonlarına doğru rakip oyun üstünlüğünü ele aldı. 2-3 tane ciddi şutları, bir iki tane de pozisyona girdiler. Bu gerçeklerle de yüzleşmemiz lazım. Sonuçta kazanma alışkanlığını ele geçirdiğimiz için 60, 65. dakikaya kadar bekledim. Oyunun başında da sakatlıktan dolayı mecburi değişiklik oldu. Bunun da oyunumuzu yavaşlattığını düşünüyorum. Szalai’yi beke, Ferdi’yi öne aldık. Adapte olmaları sürecinde birazcık durgunluk yaşadık. Bu süreçte Göztepe üzerimize geldi. İkinci yarıya coşkulu başladık. 3 oyuncu değişikliği ile hamle yaptık ve oyun üstünlüğü tekrar ele aldık. Gerçek Fenerbahçe olarak çok baskı kurduk. İkinci golü bulduk, 3’ü, 4’ü de atabilirdik. Kazandığımız için çok mutluyum. Muhteşem taraftarlarımız takımımızı canı gönülden destek verdi. Oyuncularım da buna karşılık verdi. Bölüm bölüm iyi oynadık, bölüm bölüm vasat oynadık. Buna rağmen kazanmasını bildiğimiz için oyuncularımızı tebrik ediyorum ve bu galibiyeti yine muhteşem taraftarlarımıza armağan ediyorum.” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir