Fenerbahçe Beko, Tofaş’ı Mağlup Etti

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_beko_tofas_i_maglup_etti

Last Updated on 5 Kasım 2023 by Aslıhan Demiralay

Tofaş 86-95 Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi altıncı hafta maçında deplasmanda Tofaş’ı 86-95 mağlup etmeyi başardı.

Fenerbahçe Beko karşılaşmaya Sertaç Şanlı, Nigel Hayes Davis, Tarık Biberoviç, Nick Calathes ve Yam Madar beşiyle başladı.

ÇEYREK SKORLARI

I.ÇEYREK fenerbahce_beko19-30 Fenerbahçe Beko
II.ÇEYREK fenerbahce_beko23-23
III.ÇEYREK fenerbahce_beko28-21 Tofaş
IV.ÇEYREK fenerbahce_beko16-21 Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko’da Nigel Hayes Davis 25 sayıyla en skorer isim olurken, Johnathan Motley 22 sayı ile mücadeleyi tamamladı.

Fenerbahçe Beko Skor Dağılımı: Hayes-Davis 25, Motley 22, Biberovic 10, Sestina 9, Şehmus 8, Madar 7, Melih 6, Sertaç 4, Calathes 4

Karşılaşma sonrası Fenerbahçe Beko Baş Antrenörü Dimitris Itoudis: “Oyuncularımı galibiyetten ötürü kutluyorum. Bugün daha iyi olan takım bizdik. Çok motiveydik ve odaklanmıştık. Oyuncularımın kararlılığından çok memnunum. Elbette farklı bir ritimde oynuyorduk. Aynı zamanda şanssızlık da yaşadık. Maça çok iyi başlayan Sertaç bileğini burktu, umarım ciddi bir şeyi yoktur. Bütün oyuncularım bugün katkı verdi. İlk beşte yer alan Nick ve Yam, oyunu çok iyi kontrol etti. Herkes için doğru atışları yarattılar ve savunmada da çok iyi performans gösterdiler. Aynı zamanda Şehmus kenardan çok iyi katkı getirdi. Bugüne kadarki en olgun oyunlarından birini oynadı. Bugün belki iyi yüzdeyle şut kullanamadık ama atışlarımız hep iyi yaratılan şutlardı. Melih, Tarık, Nigel, Nate, hep bu şutları kullanmaları gereken isimler ve öyle de yaptılar. Bizim için kötü olan şey, geçiş hücumlarında verdiğimiz sayılardı çünkü Tofaş’ın bu konuda iyi olduğunu biliyorduk. Bu konuda daha iyi olmalıydık. Ama genel olarak takımımın kararlılığından ve odaklanmışlığından çok memnunum.” dedi.

fenerbahce_beko_2023_2024_kadrosu
Fenerbahçe Beko 2023-2024 Kadrosu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir