Fenerbahçe Her Şeye Rağmen 1 Puan Aldı

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce

Last Updated on 7 Mart 2022 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe 1-1 Trabzonspor

Spor Toto Süper Lig’de oynanan maçta Fenerbahçe Trabzonspor’la karşılaştı. Fenerbahçe maçın 17. dakikasından itibaren 10 kişi kalmasına ve 1-0 geriye düşmesine rağmen, karşılaşmadan 1 puan aldı.

Fenerbahçe karşılaşmaya Altay Bayındır, Bright Osayi-Samuel, Serdar Aziz, Kim Min-Jae, Attila Szalai, Miguel Crespo, Miha Zajc,  İrfan Can Kahveci, Mert Hakan Yandaş, Diego Rossi, Serdar Dursun on biriyle başladı.

Fenerbahçe’de 17. dakikada İrfan Can Kahveci kırmızı kart gördü. Kırmızı kartın şoku henüz atılamamışken, 22. dakikada Nwakaeme’nin gölüyle Fenerbahçe 1-0 geriye düştü.

71. dakikada Miha Zajc’ın golüyle skor 1-1 oldu ve karşılaşma bu skorla tamamlandı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ise yayıncı kuruluşa: “Öncelikle bugün stadı dolduran büyük Fenerbahçe taraftarlarına çok teşekkür ediyorum. Her zaman söylüyorum, taraftarlarımız varsa biz varız. Onlar bu stadı doldurduğu zaman benim takımımın, benim oyuncularımın da, her zaman reaksiyon göstereceklerini, Fenerbahçe ruhunu ve karakterini her zaman sahaya koyabileceklerini söylemiştim. Bugün de böyle oldu, 10 kişi kalmamıza rağmen. Ben geldiğimden günden itibaren Fenerbahçe’nin ne olduğunu, ruhunu, karakterini oyuncularıma anlattım. Her geçen gün, her hafta, mücadele gücümüzün, oyun gücümüzün üstüne koyarak geliştiğini ve devam ettiğini söylemiştim. Bugün de bu muhteşem taraftarlarımıza; 10 kişi kalmamıza rağmen sahada 1-0 geriye düştüğümüz halde bir gol atıp hala kazanmak için varını yoğunu ortaya koyan bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. ” dedi.

Karşılaşma sonrası Miha Zajc şunları söyledi: Maça iyi başladığımızı düşünüyorum ve 20 dakikalık bölümü domine ettiğimizi söyleyebilirim, ta ki kırmızı karta kadar! Sonrasında oyun değişti ve 10 kişi oynamaya başladık. Ama buna rağmen savaşımızı sürdürdüğümüzü ve sahaya iyi bir karakter koyduğumuzu düşünüyorum. Biz, eğer bu şekilde taraftarlarla beraber oynarsak ve beraberliği sergilersek sonuna kadar savaşabileceğimizi bir kedaha göstermiş olduk. 10 kişiyle önemli bir puan elde ettiğimizi düşünüyorum. İyi bir performans ortaya koyduk.

Karşılaşma sonrası Fenerbahçe Başkan Vekili ve Kulüp Sözcüsü Erol Bilecik basın mensuplarına şunları söyledi: “Enteresan bir akşam yaşadığımıza hep beraber şahit olduk. Ama benim iki tane teşekkürüm var; bunlardan bir tanesi 17. dakika itibarıyla 10 kişi kalan ama gerçek anlamda kahramanlıklarıyla adeta 82 dakika maçı götüren futbolcularımıza, teknik kadromuza, müthiş derecece alın terlerini fazlasıyla ortaya koyan takımımıza canıgönülden teşekkür ediyorum. Bir diğer teşekkürüm de şüphesiz Fenerbahçe’nin en önemli itici gücü olan seyircimize, taraftarımıza! Onlar her devreye girdiğinde takımın bambaşka bir havada, nasıl bir performans sergilediğini hep beraber izlemiş olduk. Tekrardan onlara teşekkürlerimi borç biliyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir