Fenerbahçe Opet Şampiyon

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_opet_e_yeni_sponsor

Last Updated on 12 Mayıs 2023 by Aslıhan Demiralay

Eczacıbaşı Dynavit 2-3 Fenerbahçe Opet

Sezona Spor Toto Şampiyonlar Kupası ile başlayan Fenerbahçe Opet Misli.com Sultanlar Ligi’ni de şampiyon olarak tamamladı.

Fenerbahçe Opet bu şampiyonlukla, 6 yıl ara verdiği lig şampiyonluğuna tekrar ulaştı.

Fenerbahçe Opet karşılaşmaya Melissa Vargas, Aslı Kalaç, Arina Fedorovtseva, Macris Carneiro, Eda Erdem Dündar, Ana Cristina De Souza altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.

Hakemler: Ozan Çağı Sarıkaya, Tuncay Sevim

SET SKORLARI

I.SET 26-28 fenerbahce_opetFenerbahçe Opet
II.SET 25-21 fenerbahce_opet Eczacıbaşı Dynavit
III.SET 21-25 fenerbahce_opet Fenerbahçe Opet
IV.SET 26-24 fenerbahce_opet Eczacıbaşı Dynavit
V.SET 8-15 fenerbahce_opet Fenerbahçe Opet

Süre: 141 dakika (35, 28, 27, 34, 17)

fenerbahce_opet_2022_2023_kadro
Fenerbahçe Opet 2022-2023 Kadrosu

Melissa Vargas 18, Arina Fedorovtseva 17, Aslı Kalaç 15, Ana Cristina De Souza 14 ve Eda Erdem Dündar 13 sayıyla çift haneli rakamlara ulaştı.

En değerli ve en iyi pasör çaprazı ödülü Melissa Vargas’a verilirken, en iyi libero ödülünü Gizem Örge, en iyi pasör ödülünü Macris Carneiro, en iyi orta oyuncu ödülünü Eda Erdem Dündar, en iyi smaçör ödülünü Arina Fedorovtseva aldı.

Eczacıbaşı Dynavit’te Saliha Şahin ise Misli.com özel ödülü verildi.

Karşılaşma sonrası Fenerbahçe Opet Kaptanı Eda Erdem Dündar:

“15. sezonum, 6. şampiyonluğumu kazanıyorum. Sahada her zaman %100’ümü vermeye çalıştım. O yüzden çok mutlu ve müsterihim. Takım arkadaşlarıma helal olsun. Bu sezon şöyle bir parantez açmak istiyorum. Bizim takımı en özel kılan şey şuydu; herkes ekstra idman yapmayı istedi, sürekli rakip takımın videolarını izlemek istedi. Biz bu sezon sadece voleybolu konuştuk, hepimizin odak noktası buydu. Birbirini seven ve sayan bir takıma sahibiz. Tüm sezon boyunca özellikle de play-off serisi boyunca sürekli taktik konuştuk, aklımızda sadece voleybol vardı. Bence bu sezonu en özel kılan şey bu. Bu takım çok özel. Arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Taraftar da inanılmazdı.”

“Bu şampiyonluğu çok hak ettik. Vargas iki gündür 38 derece ateşle, sabah akşam serum aldı. Bugün maça iyi başlayamadı ama sonrasında ‘ben oynamak istiyorum’ dedi ve büyük bir karakter koydu. Çok yorucu bir sezon ve final serisiydi. Herkes kazanmak için mücadele etti. Herkes kişisel çıkarlarını bir kenara bıraktı ve takımın başarısı için mücadele etti. Bu şampiyonluk çok çok değerli.” açıklamasını yaptı.

Gizem Örge ise: “Çok gururluyuz. Bugün oynamak çok zordu. Çok zor bir sezon oldu. Ben, bütün takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Son topa kadar mücadele ettik ve kupayı bu harika taraftara getirebildik. 3 Mayıs gibi önemli bir günde başlamıştı play-off serimiz, Atatürk’ün kulübümüzü ziyaret ettiği günde biz kendimize, bu takıma taraftarımıza bir söz verdik. Bu kupa onlara armağan olsun.” dedi.

Ana Cristina De Souza : “Çok mutluyum. Duygularımı anlatacak, açıklayacak kelimeleri bulmakta çok zorlanıyorum. Birçok duyguyu birlikte yaşıyoruz. Bu takım sezon içinde zaman zaman üzüldü ama bugün bu başarıya, bu takımla ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu takımın, bu değerli ekibin bir parçası olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Fenerbahçe formasıyla bu şampiyonluğu elde etmek büyük bir gurur. Böylesine bir sezonu şampiyonlukla noktaladığımız için çok mutluyum.”

“Kaptanın kupayı benim kaldırmamı istemesini beklemiyordum. Bana da şok oldu. Çok da utandım. Duygularımı mutluluk olarak anlatabilirim. Kariyerimde çok önemli bir an ve bundan dolayı çok mutluyum.” şeklinde konuştu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir