Fenerbahçe Teknik Direktörlüğü İçin Domenico Tedesco İddiası

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_nin_teknik_direktoru_belli_oldu

Last Updated on 10 Haziran 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe’de transfer çalışmaları devam ederken, taraftarın en çok merak ettiği konulardan biri de teknik direktör seçimi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç daha önce teknik direktör tercihini Portekizli ya da Alman bir isimden yana kullanmak istediklerini açıklamıştı.

Basına yansıyan bazı haberlere göre Abel Ferreira Fenerbahçe için gündemdeki isimlerden biri. Abel Ferreira daha önce Palmeiras’la Copa America’yı kazanma başarısı gösterdi.

Diğer adaylar ise Tedesco , Sousa ve Castro. Tedesco’nun Taktik anlamda Almanya’da bile dahi olarak görülmesi avantaj. Fenerbahçe ile bambaşka bir seviyeye çıkıp, Avrupa’nın zirvesine yükselebileceği düşünülüyor.

Domenico Tedesco 1985 doğumlu. 2 yaşındayken ailesiyle birlikte Almanya’ya göç etti. 2008 yılında Stuttgart’tın genç takımında asistan koç olarak görev yapmaya başladı. 201-2019 arasında Schalke 04’de hocalık yaptı. 2019-2021 tarihleri arasında Spartak Moskova teknik direktörlük görevini yürüttü. Spartak Moskova 2020-2021 sezonunu 2.sırada tamamlarken, Şampiyonlar Ligi’nde 3,eleme turu oynadı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir