Fenerbahçe Türkiye Kupası’nda Tur Atladı

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenebahce_turkiye_kupasi_nda_tur_atladi

Last Updated on 30 Aralık 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe-Afjet Afyonspor

Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur mücadelesinde Fenerbahçe kendi sahasında Afjet Afyonspor’u ağırladı.

Fenerbahçe maça Berke Özer, Nazım Sangare, Marcel Tisserand, Attila Szalai, Muhammed Gümüşkaya, Miguel Crespo, Diego Rossi, Max Meyer, Dimitris Pelkas, Burak Kapacak, Enner Valencia on biriyle başladı.

Fenerbahçe’nin yedekleri ise Osman Ertuğrul Çetin, Mert Hakan Yandaş, İrfan Can Kahveci, Serdar Dursun, Bright Osayi-Samuel, Miha Zajc, Çağtay Kurukalıp, Filip Novak, Bora Çuha, Arda Okan Kurtulan.

İlk yarıda gol olmayınca Fenerbahçe ikinci yarıya İrfan Can Kahveci, Mert Hakan Yandaş ve Miha Zajc’i oyuna alarak başladı.

Ancak ikinci yarıda da gol olmayınca karşılaşma uzatmaya gitti.

93. dakikada Bright-Osayi Samuel’e yapılan hareket nedeniyle hakem penaltı noktasını gösterdi. 94. dakikada penaltıyı kullanan Enner Valencia, Fenerbahçe’yi 1-0 öne geçirdi.

99.dakikada Bright Osayi Samuel durumu 2-0’a getirdi. Fenerbahçe karşılaşmayı 2-0 kazanarak Ziraat Türkiye Kupası’nda son 16’ya kaldı.

GOLLER

94. Dakika Enner Valencia (P) fenerbahce (Fenerbahçe)

99.Dakika Bright Osayi Samuel fenerbahce(Fenerbahçe)

Karşılaşmadan sonra Fenerbahçe Antrenörü Zeki Murat Göle :” Öncelikle Afyonspor’u mücadelesinden dolayı tebrik ediyorum. Cem hocayla çıkış yakalamışlardı, burada da o çıkışı devam ettirdiler. İyi başlayamadığımız bir ilk yarı oldu. Önde planladığımız baskıyı, karşılamayı iyi bir şekilde yapamadık. Bununda beraber oynamamış oyunculardan kaynaklandığını düşünüyoruz. Defansif anlamda da bir iki pozisyon verdik. Bizim de değerlendirmediğimiz pozisyonumuz vardı. Fenerbahçe kalitesinde bir oyun olmadı. İkinci yarı değişiklikler yapmak zorunda kaldık. Bu değişikliklerle tempoyu biraz daha yukarıya çektik. Üretkenlikte ve sonuçlandırmada yine sıkıntılar yaşadık. Daha fazla pozisyona girdik ama sonuçlandıramadık. Akabininde maç uzatmaya gitti. Orada rakibin de yorulmasıyla birçok oyuncusuna da zaten kramp girmişti. Üstünlüğü ele aldık ve maçtan galip geldik. Bir üst tura çıktığımız için sevinçliyiz.” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir