Fenerbahçe ve Tüpraş İş Birliği

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
kim_min_jae_den_aciklamalar

Last Updated on 3 Kasım 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Spor Kulübü ve Tüpraş bir iş birliğine imza attı. Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

Türkiye’nin en büyük spor kulübü Fenerbahçe ile Türkiye’nin lider sanayi kuruluşu Tüpraş arasında yeni bir iş birliğine imza atıldı.

Tüpraş bu yeni adımla, ülkemizin gençlerini sporla buluşturan, bir asrı aşkın süredir yetiştirdiği sporcular ve yaptığı yatırımlarla Türk sporunun lokomotifi olan Kulübümüzün olimpik branşlarının sponsoru oldu.

Kulübümüz ve Tüpraş’ın, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı doğrultusunda imza attığı bu iş birliği, ülkemizin spor alanındaki sürdürülebilir gelişimini desteklemek, sporda eşitlik, kapsayıcılık odağıyla kadın ve erkek milli sporcuların yetişmesine katkı sağlamak hedefiyle hayata geçiriliyor.

Fenerbahçemizin olimpik şubeleri ve Türk sporunun yarını için tarihi önem arz eden bu sponsorluk anlaşması çerçevesinde Tüpraş; bir olimpik dönemi kapsayacak şekilde, 2021/22, 2022/23 ve 2023/24 sezonlarında Fenerbahçe Spor Kulübü Kürek, Boks, Masa Tenisi, Yüzme ve Atletizm şubelerinde gençlerin ve milli sporcuların yanında olacak.

Farklı branşlarda milli takım kadrolarının büyük çoğunluğunu oluşturan, olimpiyatlara rekor sayıda sporcu gönderen Kulübümüz, Tüpraş’ın bu önemli desteği ile ülkemizin yarınları için sahip olduğu misyonu daha da güçlü bir şekilde yerine getirecek. Olimpiyatlarda rekorlar kırmaya, kadın ve kız çocuklarını spor arenasında desteklemeye, Atatürk’ün izinde kadın ve erkek sporcular, olimpiyat sporcuları yetiştirmeye devam edecek.

Tüpraş, Fenerbahçemiz ile olan bu işbirliğiyle, ülkemizin olimpiyatlar yolundaki en büyük destekçisi ve yıllardır birçok farklı projesi ile olimpik değerlerin küresel arenada savunucusu olan Koç Holding’in vizyonu kapsamında, ülkemizin Olimpiyatlardaki temsilinin güçlenmesine katkı sağlayacak.

2020 yılında Türk sporunda bir ilki gerçekleştirerek “Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri”nin (Women’s Empowerment Principles – WEPs) imzacısı olan Kulübümüz;  Tüpraş ile Türk sporu ve gençliği için bir adım daha ileriye taşıdığı bu kapsamlı iş birliği kapsamında, 2018 yılından bu yana savunucusu olduğu gibi kadınların ve kız çocuklarının toplumun her alanında, sporda ve sporla güçlenmesi için yürüttüğü çalışmaları büyük bir gururla sürdürecek.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir