Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü Belli Oldu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_nin_teknik_direktoru_belli_oldu

Last Updated on 4 Temmuz 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Spor Kulübü yaptığı açıklamayla teknik direktörlük konusu açıklık getirdi. Daha önce 2015-2016 sezonunda Fenerbahçe’de teknik direktörlük görevinde bulunan Portekizli Vitor Pereira ile tekrar anlaştı.

5 yıl sonra Fenerbahçe’ye döndüğü için çok mutlu olduğunu söyleyen 53 yaşındaki çalıştırıcı, “Fenerbahçe’de her zaman tutkuyu ve hırsı hissetmiştim. Ancak istikrarlı bir yapı kurmak ve hedeflenen başarıya ulaşmak için daha fazla zamana ihtiyaç vardı. Ne yazık ki istediğim kadar zamana sahip olamadım. Fenerbahçe benim için yarım kalmış bir aşktı. Kariyerimde neredeyse gittiğim her kulüpte zaferler ve kupalar kazandım. Ama Fenerbahçe’de kupa kazanamadım. Şimdi yarım kalan bu hikâyeyi şampiyonluk kupaları ile taçlandırma zamanıdır. İşte o zaman yarım kalan bu hikâye mutlu bir sona kavuşacak.” dedi.

Vitor Pereira şunları ekledi:” Başkan Ali Koç’la yaptığım görüşmede bakış açılarımızın çok benzer olduğunu fark etmem uzun sürmedi. Kendisine bana bu fırsatı verdiği için müteşekkirim. Fenerbahçe’nin geleceği konusunda ortaya koyduğu vizyon, anlattıkları beni oldukça etkiledi.”

Fenerbahçe Vitor Pereira ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Vitor Pereira’nın Fenerbahçe Kariyeri

 Fenerbahçe, 2015-2016 sezonunda 79 puanla şampiyon olan Beşiktaş’ın ardından 74 puanla ligi 2. sırada tamamladı. 40 maç üzerinden oynanan 2020-2021 sezonu dışında geride kalan son 5 sezonda Fenerbahçe’de bir sezonda en çok puan toplayan teknik direktör, Vitor Pereira oldu. 34 maçta aldığı 22 galibiyet ve 8 beraberlikle 74 puan toplayan Pereira, Fenerbahçe’nin başında çıktığı 64 maçta da 2,07’lik puan ortalaması tutturdu.

Vitor Pereira İstanbul’da

Fenerbahçe’nin teknik direktörlük konusunda anlaştığı Vitor Pereira ve yardımcıları İstanbul’a geldi.

Vitor Pereira ayağının tozuyla şunları söyledi: “Gerçekten buraya geri döndüğüm için çok gururluyum. Bu kulüpte tekrar çalışacak ve savaşacak olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu kulübü ve taraftarları her zaman kalbimde tuttum. Kariyerimdeki gerçekten en ateşli taraftar kitlesi diyebilirim. Burada olmak benim için gerçek anlamda bir gurur; bu kulüp için, hak ettiği başarılar için, savaşmak için…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir