Galler Milli Takımı’nda Ryan Giggs Depremi

Galler Milli Takımı’nda Ryan Giggs Depremi

A Milli Takımının Euro 2020 Finallerinde A Grubundaki rakibi Galler’de Ryan Giggs depremi yaşanıyor. Galler Milli Takımı’nın Teknik Direktörü olan Ryan Gigggs İngiltere’de 2 kadına saldırmakla suçlanıyor.

Ryan Giggs 2020 yılının Kasım ayında bir kadını yaralamak, başka bir kadına da şiddet uygulamak ve tehdit etmekle suçlanıyor. 47 yaşındaki teknik direktörün 28 nisanda hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Galler Futbol Federasyonu bu skandalın ardından Ryan Giggs’in görevine son verildiğini ve Galler Milli Takımı’nın başında Robert Page’in bulunacağını açıkladı. Robert Page milli takımda daha önce Ryan Giggs’in yardımcılığını yapıyordu.

Ryan Giggs’i saldıryla suçlayan kadınlardan birini teknik direktörün eski kız arkadaşı olduğu öğrenildi.

Hatırlanacağı gibi Euro 2020’nin geçtiğimiz yaz yapılması gerekiyordu, ancak korona pandemisi nedeniyle 2021 yılına ertelendi.

Ryan Giggs Kimdir?

Ryan Giggs 1973 yılında Cardiff’te dodu. Bütün kariyeri boyunca (1987-2014) Manchester United’da futbol oynayan Ryan Giggs, 60 kez de Galler Milli Takımı’nın formasının giydi. Futbolu bıraktıktan sonra yardımcı antrenörlük ve teknik direktörlük yapmaya başlayan Giggs, 2018 yılından beri Galler Milli Takımı’nın Teknik Direktörlüğünü yapıyordu. Aynı zamanda Slaford City isimli takımın da ortağı.

Ryan Giggs’in adı daha önce de erkek kardeşinin eşiyle yaşadığı ilişki nedeniyle bir skandala karışmıştı.

Bir cevap yazın