Indian Wells 2021 Ne Zaman Başlayacak?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
indian_wells_2021_ne_zaman_baslayacak

Last Updated on 5 Ekim 2021 by Aslıhan Demiralay

Indian Wells 2021 Ne Zaman Başlayacak? Tenis dünyasının en önemli turnuvalarından bir olan Indian Wells 7 Ekim 2021 tarihinde başlayacak. Bir çok ilk 10 tenisçisinin katılmadığı turnuvayı yeni şampiyonlar kazanacak gibi görünüyor.

Önceki hafta kadınlar tenisinin önemli ismi Naomi Osaka mental sebeplerden turnuvadan çekildiğini açıkladı. Geçtiğimiz hafta da erkekler dünya sıralamasının 1 numarası Novak Djokovic’de turnuvaya katılmayacağını duyurdu.

Indian Wells Tenis Turnuvası 2020 yılında korona pandemisi nedeniyle sıkışan program dolayısıyla yapılamamıştı. 2019 yılında tek kadınlarda Kanadalı Bianca Andreescu, tek erkeklerde ise bu yıl turnuvaya katılmayan Avusturyalı Dominic Thiem kazanmıştı.

andre_agassi_tenisin_yaşayan_efsanesi
Andre Agassi Tenisin Yaşayan Efsanesi

Tek erkeklerde turnuvayı Novak Djokovic 4, Roger Federer 5, Rafale Nadal 3 kez kazanmayı başardı.

Tek kadınlarda ise turnuvayı Belaruslu Victoria Azarenka ve Rus Maria Sharapova ve Belçikalı Kim Clijsters 2 kez kazandılar. Tenise tekrar dönen Kim Clijsters turnuvanın wild card verdiği isimlerden biri. Turnuva yönetimi Britanyalı Andy Murray ve 2021 Amerika Açık şampiyonu Emma Raducanu’ya da wild card verdi.

Turnuvada kazanan tenisçiler 1000 puan kazanırken turnuvada kadınlar ve erkeklerde 8’er milyon dolardan fazla ödül dağıtılacak.

Indian Wells Tenis Turnuvası sert kortta oynanıyor.

ana_ivanovic
Ana Ivanovic’in Hayatı ve Kariyeri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir