Peter Falk’ın Anı Kitabı Just One More Thing

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
peter_falk_dan_ani_kitabi_just_one_more_thing

Last Updated on 8 Temmuz 2024 by Aslıhan Demiralay

peter_falk
Peter Falk-Just One More Thing

Özellikle seyircinin kalbinde Komiser Columbo dizisiyle yer eden usta oyucu Peter Falk’ın anı kitabı “Just One More Thing”.

İlgili Yazı: Komiser Columbo’nun Hikayesi

Dizinin müdavimlerinin hatırlayacağı üzere Komiser Columbo şüphelileri soruları ile yorar ve her şey bitti derken Just One More Thing (Sadece Bir Şey Daha) diyerek sözüne devam eder. Peter Falk’ın anı kitabının adı da bu cümleden geliyor.

Oyunculuğa Broadway’de başlayan Peter Falk, sinema kariyerine gözlerinden birinin cam olması sebebiyle biraz geriden başladı. Sürekli çalışmasına rağmen, bir tiyatro temsilcisi ona cam gözü nedeniyle sinema filmlerinde fazla iş beklememesini tavsiye etti. Daha sonra Columbia Pictures’tan bir yetenek avcısı, Falk’ı ikinci John Garfield olarak tanımladı, ancak Columbia Pictures’ın başkanı Harry Cohn ne yazık ki aynı fikirde değildi: ‘Aynı fiyata iki gözlü bir aktör alabilirim.

Bu şanssız başlangıcın ardından 1958 yılında çekilen Murder Inc. Falk için bir dönüm noktası oldu. Filmdeki rolüyle Oscar adayı oldu. Daha sonra Bette Davis’le birlikte rol aldığı Pocketful of Miracles filmiyle bir kez daha Akademi Ödülleri’ne aday gösterildi.

İlgili Yazı: Komiser Columbo’nun En Güzel Sözleri

Sinemadaki başarılı kariyeri televizyondaki Lt. Columbo karakteri ile zirveye ulaştı. Bu rolüyle 4 kez Emmy ödülü kazandı. Dizide giydiği ve karakterle özdeşleşen yağmurluk ise sanatçının kendisine aitti. Peter Falk dizinin devam ettiği yıllar boyunca aynı yağmurluğu giymeye devam etti.

Peter Falk’ın: ‘İnsanların hatırlayacağı bir şey giymek istedim’ dediği aktarıldı. Sonuç olarak dünyanın en ünlü yağmurluğu.’

Just One More Thing kitabı Peter Falk’ın samimiyetle yazdığı bir anı kitabı. Okurken Falk’ı yanınızda hissedeceğiniz bir kitap.

İlgili Yazı: David Suhet’nin Anı Kitabı Poirot and Me

peter_falk_komiser_columbo
Komiser Columbo

İlgili Yazı: Komiser Columbo Dizisine Konuk Olan Oyuncular

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir