Şampiyon Fenerbahçe Opet’te Transfer Çalışmaları Başladı

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_opet

Last Updated on 9 Temmuz 2024 by Aslıhan Demiralay

Sezonu hem Vodafone Sultanlar Ligi şampiyonluğu hem de Kupa Voley şampiyonluğu ile tamamlayan Fenerbahçe Opet’te transfer çalışmaları başladı.

Fenerbahçe Opet’te Antrenör Stefano Lavarini İle Yollar Ayrıldı

Fenerbahçe Spor Kulübü bir açıklama yaparak Baş Antrenör Stefano Lavarini ile yolların ayrıldığını duyurdu. Açıklama şöyle:

2023-24 sezonunda Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın Başantrenörlük görevini üstelenen Stefano Lavarini ile yollarımız ayrılmıştır. 
Sarı Melekler ile birlikte 2023-24 sezonunda kazandığımız AXA Sigorta Kupa Voley ve Sultanlar Ligi Şampiyonluğumuzda takımımızın Başantrenörlüğünü yapan Stefano Lavarini’ye, bugüne kadarki tüm emekleri için teşekkür ediyor; bundan sonraki kariyerinde kendisine başarılar diliyoruz.”

Fenerbahçe Opet’te ayrıca Irina Fetisova, Cansu Çetin, Ada Germen, Buse Ünal, Meryem Boz ve Ergül Avcı ile de yollar ayrıldı.

Elitsa Vasileva Fenerbahçe Opet’te

Fenerbahçe Opet’in Bulgar smaçör Elitsa Vasileva ile anlaştığı iddia edildi.

Elitsa Vasileva Kimdir?

1990 doğumlu Elita Vasileva 2005-2006 sezonunda profesyonel voleybola CSKA Sofia takımıyla başladı. 1,90 metre boyundaki sporcunun blok yüksekliği 290 cm ve smaç yüksekliği 302 cm.

Gizem Örge’nin Sözleşmesi Uzatıldı

2021-2022 sezonundan beri çubuklu formayla mücadele eden Gizem Örge’nin var olan bir yıllık sözleşmesini 1 yıl daha uzattı ve sporcuyla 2025-2026 sezonunun sonunda dek anlaşmaya vardı.

Gizem Örge Kimdir?

Gizem Örge 26 Nisan 1993’de dünyaya geldi. Profesyonel kariyerine 2009/2010 sezonunda Nilüfer Belediyespor’da başladı. 2013/14 – 2020/21 sezonları arasında Vakıfbank’ta forma giydi. Gizem Örge 2021 yılından beri sarı-lacivertli ekibin bir parçası. 1,70 metre boyundaki Gizem Örge’nin smaç yüksekliği 270 cm ve blok yüksekliği 260 cm.

Fenerbahçe ayrıca Melissa Vargas‘la 3 yıl,  Aslı Kalaç’la 2’, Meliha Diken’le de 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Efsane Kaptanla 2 Yıl Daha

Fenerbahçe Opet yeni sezon çalışmaları kapsamında efsanevi Kaptan Eda Erdem Dündar‘la 2 yıllık daha sözleşme imzaladı.

Kulüpten yapılan açıklamada:

“2008 yılında kulübümüze transfer olduğundan beri Çubuklu ruhunu her zaman sahaya yansıtmış, Milli Takımımızın ve Fenerbahçemizin efsane kaptanlarından Eda Erdem, kendisini 2 yıl daha sarı-lacivert renklerimize bağlayan sözleşmeye imza attı.

“Her zaman “İyi ki Fenerbahçeliyim, iyi ki Fenerbahçedeyim” diyerek kulübümüze aidiyetini vurgulayan, kulübümüz için yeri çok özel olan Kaptanımız, armamızın ışığında iki yıl daha bizimle olacak.” denildi.

eda_erdem_dundar
Eda Erdem Dündar-Ali Koç-Simla Türker Bayazıt

Fenerbahçe Opet’te ayrılacağı konuşulan Magdalena Stysiak‘ın menajeri Roberto Mogentale Polonya basınına bir açıklama yaptı.  Roberto Mogentale: “Magdalena Stysiak’ın Fenerbahçe Opet’ten ayrılacağı yönündeki haberler sadece söylentiden ibaret. Şu anda Magdalena Stysiak, Fenerbahçe’nin oyuncusu ve bu değişmeyecek. Magdalena Stysiak şu anda Polonya Milli Takımı’na odaklanmış durumda. Eğer herhangi bir teklif gelirse bunu analiz ederiz.” dedi.

Fenerbahçe Opet’in oyuncusu Meryem Boz Bahçelievler Belediye Spor kadrosuna katıldı. Mavi Fırtına lakaplı oyuncu 2022/2023 sezonundan beri sarı lacivertli ekibin bir üyesiydi.

Fenerbahçe Opet şampiyonluklarda pay sahibi olan oyuncusu Aslı Kalaç‘ın sözleşmesini 2 yıl uzattı. Başarılı isim 2 yıl daha sarı lacivertli forma ile mücadele edecek.

Fenerbahçe Opet başarılı oyuncusu Meliha Diken‘in sözleşmesini 1 yıl uzattı. Başarılı oyuncu 2024-2025 sezonunda da çubuklu formayı giyecek.

Fenerbahçe Opet’te Ergül Avcı Eroğlu ile yollar ayrıldı. Ergül Avcı SigortaShop ile anlaşma sağladı.

Fenerbahçe Opet’in Arelya Karasoy Koçaş‘la anlaştığı gelen bilgiler arasında. Son olarak Neptunes de Nantes takımında forma giyen sporcu daha önce Eczacıbaşı ve Kuzeyboru formaları da giydi. 1996 doğumlu Koçaş pasör pozisyonunda görev alıyor. 1,81 metre boyundaki sporcunun blok yüksekliği 284 cm ve smaç yüksekliği 291 cm.

Fenerbahçe Opet’in daha önce de formasını giyen Dicle Nur Babat‘la önümüzdeki sezon için anlaştığı iddiası gündemde. Dicle Nur Babat bu sezon Türk Hava Yolları forması giyiyordu.

Öte yandan Fenerbahçe Opet, takımın yıldız isimlerinden milli oyuncusu Melissa Vargas ve Sırp pasör Bojana Drca ile önümüzdeki sezon için anlaşma sağladı. Bojana Drca final serisinin en iyi pasörü seçildi. Vargas ise; ‘En Değerli Oyuncu’, ‘En Hızlı Servis Ödülü(110 km)’ ve Dünya Baltacıoğlu Uluslararası Başarı Ödülü olmak üzere 3 ödülün birden sahibi oldu.

Sezonu Çin’de açıp devre arasında Fenerbahçe Opet’e dahil olan Melissa Vargas artık yarım sezon oynamayacak. Milli pasör çaprazı Melissa Vargas, gelecek sezon ilk yarıdan itibaren tüm sezon sarı lacivertli formayı giyecek.

Fenerbahçe’de Meryem Boz ve Buse Ünal şampiyonlukla veda ettiği iddialar arasında. Boz ve Ünal’ın Sarı lacivertlilerin Rus yıldızı Arina Fedorovtseva ise gelecek sezon Çin Ligi ekiplerinden Tianjin forması giyecek. Arina, Çin’de ligin tamamlanmasının ardından Şubat’tan itibaren sezona Fenerbahçe’de devam edecek.

fenerbahce_opet_2023_2024_kadrosu
Fenerbahçe Opet 2023-2024 Kadrosu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir