Venus Williams’a Avustralya Açık 2023 İçin Wild Card Verildi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
venus_williams_a_avustralya_acik_2023_icin_wild_card_verildi

Last Updated on 26 Aralık 2022 by Aslıhan Demiralay

Venus Williams Avustralya Açık 2023’e Katılacak

Eski dünya 1 numarası, 42 yaşında ki Venus Williams Avustralya Açık’ta mücadele edecek. Turnuva direktörlüğünden yapılan açıklamayla 7 kez grand slam şampiyonluğu bulunan sporcuya wild card verildiği duyuruldu.

Haber: tenis Avustralya Açık Tenis Turnuvası 2023 Ne Zaman Başlayacak?

Şu anda dünya sıralamasında 1007.sırada bulunan ünlü Amerikalı tenisçi 2002 yılında dünya sıralamasında 1 numaraya yükselmişti. İlk kez bir grand slam maçında oynamasının üzerinden 25 yıl geçtikten sonra önümüzde ki ayda büyük maçlara çıkma hakkı elde etti.

Daha önce 2003 ve 2017 yıllarında Avustralya Açık’ta oynayan Venus Williams, her iki finalde de kızkardeşi Serena Williams’a mağlup oldu.

justine_henin
Justine Henin Hayatı ve Kariyeri

Son yıllarda sağlık sorunlarıyla mücadele eden Venus Williams, eski başarılarını tekrarlayamasa da tenis seyircisinin çok sevdiği isimlerden biri.

Konuyla ilgili yaptığı açıklanmada Venus Williams: “Ülkede 20 yılı aşkın süredir yarışıyorum ve Avustralya topluluğu beni her zaman yürekten destekledi. Taraftarlar için oynamak bir onur olacak.” tekrar ve bu yıl turnuvada daha fazla anı biriktirmeyi dört gözle bekliyorum.” dedi.

Venus Williams 2022 Amerika Açık Tenis Turnuvası’ndan beri resmi bir maç oynamadı. Amerika Açık’ta ilk turda Alison Van Uytvanck’a elendi. Venus Williams çiftlerde Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nı kız kardeşi Serena ile birlikte 4 kez kazandı. Ayrıca Justin Gimelstob’la birlikte bir kez karışık çiftler şampiyonluğu kazandı. Venus Williams’ın Avustralya’da teklerde 54-21 maç kazanma oranı bulunuyor.

Haber: tenis 2022 Yılının En Çok Kazanan Kadın Sporcuları

2022 Amerika Açık sonrası tenis veda eden kız kardeşi Serena Williams’ın aksine Venus Williams tenise, özellikle çiftler maçlarına odaklanacağını açıkladı.

Venus Williams profesyonel tenis kariyerinde 815 maç kazanırken, 269 maçtan mağlubiyetle ayrıldı. 42 milyon dolardan fazla turnuva ödülü kazandı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir