Fenerbahçe Teknik Direktörlüğüne 4 Aday

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
mke_ankaragucu_1_2_fenerbahce

Last Updated on 21 Mayıs 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe’nin ligi 3.sırada bitirmesinin ardından teknik direktör konusu tekrar gündeme geldi. Sezon sonuna doğru teknik direktör Erol Bulut’la yollarını ayıran Fenerbahçe Emre belözoğlu ile yoluna devam etti.

Ancak kritik karşılaşmalarda alınan bazı skorlar Emre Belözoğlu’na güvenin %100 olmasına engel oldu. Gözler dün yaptığı basın toplantısı ile tekrar aday olacağını açıklayan Başkan Ali Koç’a çevrildi.

Bazı basın organlarına yansıyan haberlere göre Fenerbahçe Teknik Direktörlüğü için 4 aday mevcut. İlk aday halihazırda teknik direktör olan Emre Belözoğlu ile yola devam edilmesi. Bazı maçlarda sıkıntılar yaşansa da, oyuncuların daha istekli olması nedeniyle Emre Belözoğlu tercihi gündemde.

Fenerbahçe’de Teknik Direktörlük için ikinci aday ise Almanya Milli Takım’ında 15 yıl boyunca görev yapan Joachim Löw. Hatırlanacağı gibi Joachim Löw Euro 2020’den sonra görevini bırakacağını açıklamıştı. Deneyimli teknik adam 98/99 sezonunda Fenerbahçe’yi çalıştırmış ve şampiyonluğu kaçırmıştı.

Fenerbahçe teknik direktörlüğü için üçüncü aday Hırvatistan Milli Takımı Teknik direktörü  Zlatko Dalic . 54 yaşındaki teknik direktör 2017 yılından beri Hırvartistan Milli Takımı’nı çalıştırıyor.

Dördüncü aday ise Lucien Favre. Favre daha önce Broussia Dortmund’u çalıştırdı ancak Aralık 2020’den beri takım çalıştırmıyor.

Fenerbahçe Teknik Direktörlüğü görevi sırasında Erol Bulu’un karnesi şöyleydi: Fenerbahçe’nin başında 30 lig maçına çıkan Erol Bulut bu maçlarda 18 galibiyet, 5 beraberlik ve 7 yenilgi alırken takım 59 puan topladı.

Emre Belözoğlu’nun karnesi ise Sarı-lacivertliler bu süreçte10 maç oynadı. 7 galibiyet ve 2 beraberlik alırken tek mağlubiyet Sivasspor maçında yaşandı. Sezonu 82 puanla tamamlayan Fenerbahçe ligi üçüncü sırada bitirdi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir