Roland Garros’un Ardından

Roland Garros’un Ardından

Roland Garros 2020 biraz gecikmeyle de olsa yapıldı. Normalde mayıs-haziran aylarında yapılan turnuva bu yıl covid-19 nedeniyle eylül-ekim aylarında yapıldı.

Alışık olduğumuz güneşli ve açık hava şartlarının yerine genellikle kapalı ve soğuk bir ortam vardı.Ancak oynanan tenis havanın soğukluğunu unutturdu.

Roland Garros Tek Kadınlar

Turnuvanın en dikkat çeken ismi tabi ki Iga Swiatek oldu.19 yaşında ki Polonyalı genç tenisçi 54 numara olarak başladığı turnuvayı kazanarak,dünya 17 numarasına yükseldi.

Finalist Sofia Kenin 6 numara başladığı turnuvada final oynayarak Dünya 4 numarası oldu.

11 numara olarak geldiği turnuvada yarı-final oynayan Petra Kvitova bugün açıklanan Wta sıralamasında 8 numaraya yükseldi.

En büyük sıçramalardan birini kuşkusuz Arjantin’li Nadia Podoroska gerçekleştirdi.131 numara olarak başladığı turnuvayı 48 numaraya yükselerek tamamladı. Podoroska turnuvada yarı-finale kadar yükseldi ve hatırlayacağınız gibi şampiyon Swiatek’e elendi.

2 hafta önce 66 numara olan Laura Siegemund,bugünkü listede 50 numaraya yükseldi. Siegemund da turnuvanın sürpriz isimlerinden biri oldu.Çeyrek finale kadar yükselen tenisçi Petra Kvitova’ya elendi.

İspanyol Paula Badosa’da 18 numara yükselerek 69 numara oldu. Badosa 4.tura kadar yükselmiş Laura Siegemund’a elenmişti.

Roland Garros Tek Erkekler

Dünya sıralamasının ilk 4 sırasında turnuva öncesine göre bir değişiklik olmadı.

1 numara Novak Djokovic

2 numara Rafael Nadal

3 Numara Dominic Thiem

4 numara Roger Federer olarak devam ediyor.

Yarı finalist Stefanos Tsitsipas 6 numaradan 5 numaraya yükseldi. Tsitsipas turnuvada yarı-final oynadı. Diego Schwartzman 14.sırada başladığı turnuvada yarı-final oynadı 8 numaraya yükseldi.

En büyük sıçramalardan birini Jannik Sinner gerçekleştirdi.75 numara olarak geldiği turnuvada çeyrek-final oynadı ve bugün açıklanan listede 46 numaraya yükseldi.Çeyrek-finalde hatırlanacağı gibi şampiyon Rafael Nadal‘a elendi.

Ünlü tenisçi Petr korda’nın oğlu Sebastian Korda’da 213 numarada başladığı turnuvadan sonra açıklanan listede 131 numaraya yükseldi.Korda 4.turda Rafael Nadal’a elendi.

Bir cevap yazın