Her Şey Yok Olur

Her Şey Yok Olur

Her Şey Yok Olur-2021

Her Şey Yok Olur Netflix’de gösterime giren yeni filmlerden biri. Ülkemizde en çok izlenen 4.yapım olan Her Şey Yok Olur orijinal adıyla Things Heard & Seen filmini biraz yakından inceleyelim.

Her Şey Yok Olur(Things Heard & Seen) Filmi Teknik Ayrıntılar

Shari Springer Berman ve Robert Pulcini’nin yönettiği filmini senaryosu, Elizabeth Brundage’in All Things Cease to Appear romanından yönetmenler Berman ve Pulcini tarafından uyarlandı. Amanda Seyfried, James Norton, Rhea Seehorn ve F.Murray Abraham baş rolde.

the_changeling_1980
The Changeling-1980

Her Şey Yok Olur Filmi Konusu

Manhattan’da Amerikan Rüyasını yaşayan genç bir çift olan George ve Catherine, George’un bir taşra üniversitesinde hoca olarak iş bulması üzerine küçük kızlarını da alarak üniversitenin bulunduğu yere taşınırlar ve 200 yıllık tarihi bir evi satın alarak burada yaşamaya başlarlar. Ailenin amerikan rüyası da aslında dışarıdan göründüğü gibi değildir. George’un işi nedeniyle kendi müze restarosyonu işinden ayrılan Catherine yeni taşındıkları yerde yalnızlık da çekmeye başlar. Bu arada kızlarının evde bazı sesler duyması nedeniyle huzursuzluk duyan genç kadın evin tarihiyle ilgilenir. Eve misafir olarak gelen George’un patronu ise Catherine’e evde bir ruh olduğunu hissettiğini söyleyince, kadın kuşkularının doğrulamasından rahatlık duyar. Kasabada arkadaş olduğu Justine’de kendini yalnız hissetmesine engel olur.

Ma (2019)-Octavia Spencer

Film bundan sonra ilerliyor aslında, çorap söküğü gibi çözülen olaylar sürpriz bir sona bağlanıyor. Kadına şiddet, ruhlarla sarılı bir ev ve sosyopat bir insanın kendini toplum içinde rahatça saklayabilmesi üzerine ilginç bir film.

Korku filmi beklentisi ile seyredilmemesi gereken bir yapım aslında, daha çok doğa üstü gizem gerilim filmi. Catherine rolündeki Amanda Seyfried rolünün hakkını veriyor, zaten Seyfried hatırlanacağı gibi Mank filmindeki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında 2021’de Oscar ödülüne aday oldu. George rolünde İngiliz oyuncu James Norton’da iyi bir performans ortaya koyuyor. Catherine’in arkadaşını oynayan Rhea Seehorn’un rolünde parladığını söyleyelim. George’un patronu Floyd rolündeki Oscar’lı oyuncu F.Murray Abraham filme derinlik katıyor.

Floyd’un söylediği şu söz düşünmeye değer:

“İyi Ruhlar iyi ruhlara gelir”. Peki evdeki kötü ruh kimin için geldi?

Film Amerika’da yayınlandıktan sonra bazı olumsuz eleştiriler alsa da türün izlenebilecek filmlerinden biri. IMDB notu: 5,3.

Her Şey Yok Olur-Things Heard & Seen-2021-Trailer
Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
ispanyol_gerilim_filmleri
İspanyol Gerilim Filmleri
40_yonetmen_favori_korku_filmini_acikladi
40 Ünlü Yönetmen Favori Korku Filmini Açıkladı
en_iyi_hayalet_filmleri
En İyi Hayalet Filmleri

Bir cevap yazın