David Suchet, Kenneth Branagh’ın Poirot’sunu Asla İzlemeyecek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
en_iyi_hercule_poirot_bolumleri

Last Updated on 13 Haziran 2024 by Aslıhan Demiralay

david_suchet

Hercule Poirot karakterine 25 yıl boyunca hayat veren David Suchet, katıldığı Good Morning Britain programında bazı açıklamalar yaptı.

İlgili Haber: Hercule Poirot’yu Canlandıran Aktörler

Programın sunucusu Ed Balls, Suchet’in Branagh’ın Poirot’suna yönelik herhangi bir eleştirisi olup olmadığını sordu.

David Suchet ise “Hayır, hayır. Bunu kendi yöntemiyle yapıyor ve sorun değil. Ben [onu eleştirmiyorum] Onları hiç görmedim. Kasten görmüyorum çünkü Ken’in başladığı ilk günlerde ulusal basın beni aradı çünkü bu konuda eleştirel şeyler söylememi istediler. Ben de yapılacak en iyi şeyin hiç izlememek olduğunu düşündüm. Yorum yok. Ona iyi şanslar diliyorum. Harika bir rol. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.” cevabını verdi.

Suchet sözlerini şöyle sürdürdü; “Hiçbir aktör bir role sahip olmamalı. Büyük bir şansım vardı, 25 yıl boyunca Poirot için yazılan her hikayeyi oynama şansım oldu. Ne büyük bir onur. Ve yeni Poirot’lar olacak. Ve devam edecek. Ken’den sonra da insanlar olacak. Poirot’nun benden önce de bir hayatı vardı ve ben sadece onlardan biriyim.”

Suchet ayrıca merhum Kraliçe II. Elizabeth’i ve kraliyet ailesini çok iyi tanıdığı için The Crown’u hiç izlemediğini de açıkladı. “Hayır, aslında görmedim. Görmek istemiyorum. Bu sadece benim zevkime göre. Onları çok iyi tanıyordum. Çok sevimli bir aile.” açıklamasını yaptı.

İlgili Yazı: Kenneth Branagh’ın Uyarlaması Gereken 10 Agatha Christie Romanı

David Suchet on Good Morning Britain

David Suchet 1989 yılında başladığı Hercule Poirot yolculuğuna, 2013 yılında Ve Perde İndi romanının uyarlaması ile son verdi. David Suchet 25 yıl ve 70 bölümde ünlü dedektif Hercule Poirot’ya hayat verdi.

Oscar’lı aktör Kenneth Branagh 2017 yılında ilk kez ünlü dedektifi Doğu Ekspresinde Cinayet filmiyle canlandırmaya başladı. Sırasıyla Nil’de Ölüm (2022) ve Venedik’te Cinayet (2023) filmleriyle devam etti. Kenneth Branagh aynı zamanda filmleri de yönetti.

en_iyi_agatha_christie_uyarlamalari
En İyi Agatha Christie Uyarlamaları
ingiliz_polisiye_dizileri
İngiliz Polisiye Dizileri
iskandinav_polisiye_flmleri
İskandinav Polisiye Filmleri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir