Sharp Objects (2018)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
sharp_objects

Last Updated on 7 Ekim 2023 by Aslıhan Demiralay

Sharp Objects 2018 yılında gösterime giren bir mini dizi. Marti Noxon’un yaratıcılığını üstlendiği 8 bölümlük dizi oyuncu kadrosu, senaryosu ve çarpıcı finaliyle dikkat çeken bir yapım.

en_iyi_psikolojik_gerilim_filmleri
En İyi Psikolojik Gerilim Filmleri

Sharp Objects Dizisi Konusu

Bağımlılıkları nedeniyle bir süre akıl hastanesinde kalan gazeteci Camille Preaker, iki genç kızın cinayetini haber yapmak için doğup büyüdüğü kasabaya gitmek zorunda kalır.

Kasabada annesi, üvey babası ve 13 yaşındaki üvey kız kardeşiyle aynı evde kalmaya başlayan Camille, bir yandan cinayetleri araştırırken, bir yandan da geçmişten gelen şeytanlarıyla boğuşur.

Sharp Objects Dizisi Teknik Ayrıntılar

Sharp Objects dizisinin baş rollerinde aynı zamanda uygulayıcı yapımcı olan Amy Adams, Hollywood’un deneyimli isimleri Patricia Clarkson, Henry Czerny, Chris Messina yer alıyor. Dizide ayrıca Sophia Lillis, Eliza Scanlen ve Taylor John Smith’de rol alıyor.

sharp_objects
Sharp Objects

Baş rol oyuncuları Amy Adams ve Chris Messina 2009 yapımı Julie & Julia filminde de beraber rol aldılar.

Sharp Objects dizisinin senaryosu Gone Girl kitabıyla tanınan Gillian Flynn’ın aynı adlı romanına dayanıyor. Dizinin yönetmenliğini 2021 yılında hayatını kaybeden Jean-Marc Vallée üstlendi.

8 dalda Emmy Ödülü’ne aday olan dizinin IMDB puanı: 8,1.

Sharp Objects (2018) Trailer

Sharp Objects Dizisi Son Söz

Gizem-gerilim türündeki Sharp Objects dizisi, sorunlu anne-kız ilişkilerinden, küçük kasaba hayatına, mükemmellik illüzyonundan, ön yargılara bir çok konuyu işleyen asla eskimeyecek bir dizi. Günümüzün hızlı tik tok izleyicileri için yavaş kalsa da izleyiciye konuyu sindirme imkanı veren yapım özellikle Amy Adams ve Patricia Clarkson’ın oyunculukları ile ön plana çıkıyor. Dizide çalan birbirinden güzel şarkılarda izleyiciye ayrı bir keyif veriyor.

amy_adams
Amy Adams
Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
en_iyi_polisiye_gizem_filmleri
En İyi Polisiye Gizem Filmleri
nocturnal_animals
Nocturnal Animals-2016
iskandinav_polisiye_flmleri
İskandinav Polisiye Filmleri
Sharp Objects (2018)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir