Arina Fedorovtseva Fenerbahçe Opet’te

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
arina_fedorovtseva_fenerbahce_opet_te

Last Updated on 20 Nisan 2022 by Aslıhan Demiralay

Fenerbaçhe Opet yeni sezon hazırlıkları kapsamında yeni bir transfere imza attı. Arina Fedorovtseva bundan böyle sarı meleklerin kadrosunda.

Fenerbahçe Opet daha önce pasör Naz Aydemir Akyol‘un ve Dicle Nur Babat’ın sözleşmesini 2 yıl uzatan Fenerbahçe Opet ilk olarak Sırp voleybolcu Mina Popovic’i kadrosuna kattı. Genç oyuncu Sude Naz Uzun’la profesyonel sözleşme imzalandı.

Türk oyuncular Buse Ünal, Tutku Burcu Yüzgenç kadroya katıldı. Fenerbahçe Opet daha sonra Rus pasör çaprazı Anna Lazareva‘yı renklerine kattı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada daha önce de Fenerbahçe forması giyen Meliha İslamoğlu‘yla tekrar anlaştı ve libero Gizem Örge’yi de transfer eden Fenerbahçe Opet kadrosunu daha da genişletti.

Son olarak Arina Fedorovtseva’yı kadrosuna katan sarı lacivertliler sezona şampiyonluk hedefiyle giriyor.

 Arina Fedorovtseva Kimdir?

2004 doğumlu genç oyuncu Dinamo Kazan Takımı’ndaki performansıyla dikkat çekti. Fedorovtseva, 2019 CEV U16 ve 2020 CEV U17 Avrupa Şampiyonası’nda ‘En İyi Smaçör’ ödülünü aldı. Aynı zamanda 2020 CEV U17 Avrupa Şampiyonası’nda Rusya Milli Takımı ile şampiyonluk yaşamış ve MVP (En Değerli Oyuncusu)  ödülünü aldı. Arina Fedorovtseva 1.90 metre boyunda, blok uzunluğu 3 metre ve smaç uzunluğu 3,11 metre.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp