Euroleague Play-Off İkinci Maçı CSKA Moskova 78-67 Fenerbahçe Beko

Euroleague Play-Off İkinci Maçı CSKA Moskova 78-67 Fenerbahçe Beko

THY Euroleague play-off’unda ikinci maç oynandı. Fenerbahçe Beko-Cska Moskova’ya kouk oldu.

CSKA Universal Sports Hall ‘da oynanan karşılaşmaya Fenerbahçe Beko, Marko Gudiric, Melih Mahmutoğlu, Kyle O’Quinn, Nando De Colo ve Danilo Barthel beşiyle başladı.

Ev sahibi CSKA Moskova ise Daniel Hackett, Jānis Strēlnieks, Tornike Shengelia, Nikita Kurbanov ve Michael Eric beşiyle başladı.

Hatırlanacağı gibi ilk maç skoru CSKA Moskova 92-76 Fenerbahçe Beko.

Fenerbaheç Beko Baş Antrenörü Igor Kokoskov korona nedeniyle takımın başında yer alamadı. İlk maçta olduğu gibi Fenerbahçe Beko’nun başında yardımcı antrenör Erdem Can yer aldı.

İlk çeyrekte rakibinden daha iyi performans gösteren Fenerbahçe Beko çeyrek sonunda 23-25 öne geçti.

İkinci çeyreğin başında iki takımda dengeli bir oyun ortaya koyarken, çeyreğin sonlarına doğru, Fenerbahçe Beko savunma zaafı gösterince devre arasına 50-42 CSKA Moskova önde girdi.

Üçüncü çeyrekte bir rakibine atış imkanı sunmayan Fenerbahçe Beko çeyrek sonunda farkı 5’e indirdi. Dördüncü çeyrek başında skor 60-55 oldu.

Son çeyrekte hakem hataları, Fenerbahçe Beko’nun kiritik anlardaki hataları ile fark tekrar on sayıya yükseldi. Maç sonunda skor 78-67 oldu. Bu skorla CSKA Moskova seride 2-0 öne geçti.

İlk çeyrekte Nando De Colo’nun burnunu kanatan bir faul yapan CSKA Moskova oyuncuları sürekli hakemlere itiraz ederek maçın gidişatıyla oynamaya çalıştılar.

Fenerbahçe Beko’da Marka Guduric en fazla sayı attığı Euroleague maçını oynadı.

Maçın istatistiklerine gelince: Fenerbahçe Beko %51,2 ut yüzdesi ile oynarken, CSKA Moskova %47,5 yüzdeyle oynadı. Üç sayılık atışlarda her iki takımda %40’lık isabet yüzdesi elde etti.

Serbest atışlarda Fenerbahçe Beko %79,2, CSKA Moskova %66,7 isabet yüzdesi ile oynadı. CSKA Moskova 25 ribaund, Fenerbahçe Beko 18 ribaund aldı. CSKA 24, Fenerbahçe Beko 17 faul yaptı.

ÇEYREK SKORLARI

I.Çeyrek 23-25 Fenerbahçe Beko

II.Çeyrek 27-17 CSKA Moskova

III.Çeyrek 10-13 Fenerbahçe Beko

IV.Çeyrek 18-12 CSKA Moskova

Fenerbahçe Beko Skor Dağılımı: Guduric 27, Barthel 9, De Colo 9, Pierre 8, Tarık 6, Brown 6, Melih 2.