Fenerbahçe Öznur Kablo’da Yeni Sezon Hazırlıkları

fenerbahce_oznur_kablo_3_luk_madalyasini_kazandi

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde namağlup şampiyon olma başarısı gösteren Fenerbahçe Öznur Kablo yeni sezon kadrosu için çalışmalara başladı.

İtalyan Cecilia Zanadalasini’yle yollarını ayıran Fenerbahçe Öznur Kablo’nun başarılı sporcunun yokluğunu kiminle kapatacağı ise merak konusu.

Ceclia Zanadalasi’nin ayrılmasından sonra kulüpten yapılan açıklama şöyle: 3 sezon boyunca formamızı başarıyla terleten İtalyan oyuncumuz Cecilia Zandalasini ile önümüzdeki sezon için yollarımız ayrılmıştır. Oyuncumuza tüm emekleri için teşekkür ediyor, kendisine başarılar diliyoruz.” denildi.

Daha sonra kulüpten yapılan açıklamada Sevgi Uzun’la da yolların ayrıldığı açıklandı.

Fenerbahçe Spor Kulübünden Sevgi Uzun’un ardından yaptığı açıklama “2 sezon boyunca formamızı başarıyla terleten Sevgi Uzun ile önümüzdeki sezon için yollarımız ayrılmıştır.
 
Sevgi Uzun’a tüm emekleri için çok teşekkür ediyor, kendisine bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyoruz.” denildi.

Bu arada Fransız basketbolcu  Helena Ciak kişisel instagram hesabından Fenerbahçe Öznur Kablo’ya transfer olduğunu duyurdu. Kulüp henüz resmi açıklama yapmasa da sporcu Asvel’den Fenerbahçe’ye transferini doğruladı. Helena Ciak 31 yaşında ve pivot mevkiinde oynuyor. 1,97 metre boyundaki yıldız Ciak, 2015 ve 2017’de Fransa Milli Takımı ile Avrupa ikinciliği, 2016’da EuroCup, 2017’de EuroLeague şampiyonluğu ve 2 Fransa Lig şampiyonluğu yaşarken, 2019’da da Fransa Ligi’nin MVP’si seçildi.
 

Bir cevap yazın