Amélie Mauresmo Roland Garros Direktörü Oldu

Amélie Mauresmo Roland Garros Direktörü Oldu

Amélie Mauresmo Roland garros Tenis Turnuvası’nın ilk kadın turnuva direktörü oldu. Bu görevi 2024 yılına kadar sürdürecek olan eski dünya 1 numarası görevi Guy Forget’den devraldı.

Guy Forget’nin sözleşmesinin bitmesinden önce istifasını sunması turnuva direktörlüğü koltuğunu boşaltmıştı. Fransa Tenis Federasyonu’da bu göreve ünlü tenisçi Mauresmo’yu getirdi.

Amélie Mauresmo turnuva direktörlüğü görevi için şunları söyledi: “Oyuncu olarak turnuva için bir vizyonum vardı. Bütün yaptıklarım boyunca Roland Garros’nun bütün özelliklerini gördüm ve eleştirel bir bakış geliştirdim. İyileştirilmesi gereken şeyler olduğunu biliyorum.”

Roland Garros Resmi Hesabının Konu Hakkındaki Tweeti.

Amélie Mouresmo

Amélie Mauresmo 5 Temmuz 1979 tarihinde doğdu. 1993 yılında profesyonel olan sporcu 2006 yılında hem Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nı hem de Wimbledon’ı kazandı, Roland Garros’ta 2 kez çeyrek final oynadı. Amerika Açık Tenis turnuvası’nda ise 2 yarı finali bulunuyor. 2004 yılında dünya 1 numarasına kadar yükselen tenisçi, kariyeri boyunca 25 tekler turnuvası kazandı. Amélie Mauresmo daha önce de Fransız Davis Cup Takımı’nın başına getirilen ilk kadın olmuştu. Bir dönen Andy Murray’le de çalışan başarılı sporcu şimdi Roland Garros’un başarısı için mücadele edecek.

Bir cevap yazın