Avustralya Açık 2021 Ertelendi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
wta_istanbul_stuttgart_atp_barcelona_belgrad_19_nisan_2021_skorlari

Last Updated on 15 Nisan 2021 by Aslıhan Demiralay

Korona salgını ve etkileri devam ediyor.2020 yılında yapılması planlanan bir çok etkinlik ya iptal edildi ya da ileri bir tarihe ertelendi.2020 Amerika Açık Tenis Turnuvası zamanında yapılırken,mayıs ayında yapılması gereken Roland Garros Ekim ayında yapıldı.

Avustrala Açık Tenis Turnuvası yetkilileri ve Avustralya Devleti arasında yapılan uzun görüşmeler sonunda turnuvanın 18 Ocak yerine 8 Şubat’ta yapılması için çalışmalar yürütülüyor.

caroline_wozniacki
Caroline Wozniacki

Korona virüsle mücadeleyi çok ciddiye alan Avustralya Hükumeti ülkeye yurt dışından gelenlerin 14 gün boyunca otelde kalmasını şart koşuyor.

Ülkeye gelen sporcuların da 14 gün boyunca otelde kendilerini karantinaya laması gerekiyor.

Avustralya Tenis CEO’su Craig Tiley oyunculara ve ilgililere mektuplar gönderildiğini ve geri dönüşleri beklediklerini söyledi.

Turdaki ilk 100 oyuncunun ve temsilcisinin geri dönüşlerinin olumlu olduğu ve katı kurallara uyacakları belirtildi.

ana_ivanovic
Ana Ivanovic

2020 yılı tenis için iyi bir yıl olmadı.Başta da söylediğimiz gibi Roland Garros 5 ay sonra yapıldı,Wimbledon 2.Dünya Savaşı’ndan beri ilk kez ertelendi ve Amerika Açık Tenis Turnuvası da seyircisiz oynandı.

Washington post’un haberine göre protokolün şartları şöyle:Oyuncular uçağa binmeden 48 saat önce korona testine girecek ve Melbourn’e geldikten sonra 14 gün otelden çıkmayacaklar ve 5 kez korona testi yaptıracaklar.

Bakalım bu şartlarda nasıl bir Avustralya Açık bizi bekliyor.

rafael_nadaldan_bir_rekor_daha
Rafael Nadal’dan Bir Rekor Daha

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir