Euroleague 4.Maçı Fenerbahçe Beko 80-41 Unics Kazan

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
euroleague_3_maci_fenerbahce_beko_unics_kazan

Last Updated on 15 Ekim 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Beko 80-41 Unics Kazan

Turkish Airlines Euroleague’in 4.maçlarının oynandığı bu hafta Fenerbahçe Beko-Unics Kazan’ı ağırladı.

Fenerbahçe Beko karşılaşmaya Devin Booker, Jan Vesely, Tarık Biberovic, Pierria Henry ve Marial Shayok beşiyle başladı.

İlk 2 dakika karşılaşmada sayı atılamazken, ilk sayı Unics Kazan’dan 3.10 dakika sonra geldi. Fenerbahçe Beko tutuk bir görüntü çizerken Achille Polonara’nın oyuna girmesiyle beraber Fenerbahçe Beko skoru 13-7’ye getirdi ve mola geldi. Mola dönüşü Fenerbahçe Beko Ahmet Düverioğlu’nun sayıları ile skoru 15-7 yaptı.

Çeyrek sonunda Nando De Colo’nun uzaklardan atışıyla 21-8 öne geçen taraf Fenerbahçe Beko oldu.

İkinci çeyrekte Fenerbahçe Beko’nun üstünlüğü ile başladı. Nando De Colo’nun üç sayılık atışları ribaundda ki başarıları sayesinde skor 33-11 oldu.

Fenerbahçe Beko bir kaç top kaybı yapsa da skor 44-18 oldu. Devre sonunda skor 44-22.

İlk yarıda Fenerbahçe Beko toplam 4 blok yaptı. Devre sonunda Fenerbahçe Beko %70,8 şut yüzdesi ile oynarken, konuk takım Unics Kazan %31,8 yüzdeyle oynadı.

İkinci yarı Unics Kazan hücumuyla başlasa da Devin Booker topu kaptı ve Marial Shayok’un 3 sayılık atışı skoru 47-22 yaptı.

Çeyreğin bitimine 4,55 kala 53-23’lük skorla Fenerbahçe Beko 30 sayı farkı yakaladı. 3.çeyrek sonunda skor 61-27 oldu. Bu çeyrekte Fenerbahçe Beko sadece 5 sayı yedi.

Son çeyreğin başlamasıyla konsantrasyonundan bir şey kaybetmediğini gösteren Fenerbahçe Beko skoru 68-32’ye taşıdı. Maç sonunda skor 80-41 oldu.

Maçın adamı ise Fenerbahçe Beko’dan Devin Booker oldu.

Çeyrek Skorları

I.Çeyrek 21-8 fenerbahce_beko Fenerbahçe Beko

II.Çeyrek 23-14 fenerbahce_beko Fenerbahçe Beko

III.Çeyrek 17-5 fenerbahce_beko Fenerbahçe Beko

IV.Çeyrek 19-14 fenerbahce_beko Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko Skor Dağılımı: Shayok 17, Booker 16, De Colo 13, Ahmet 10, Vesely 6, Pierre 5, Polonara 5, Guduric 4, Şehmus 4.

Bu arada gün içinde yapılan açıklamada Fenerbahçe Beko’nun efsane ismi Ali Muhammed‘in Fenerbahçe Beko’da Fenerbahçe Beko A Takım Bireysel Gelişim Antrenörü ve Altyapı Elçisi” olarak görev yapacağı duyuruldu.

Karşılaşma öncesi Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Ali Muhammed için bir tören düzenlendi. Ali Muhammed, Fenerium tarafından tasarlanan özel tasarım portesini takım kaptanımız Melih Mahmutoğlu ve başarılı oyuncumuz Jan Vesely’nin elinden aldı.

ali_muhammed_jan_vesely_melih_mahmutoglu
Ali Muhammde-Jan Vesely-Melih Mahmutoğlu

Fenerbahçe Beko Baş Antrenörü Aleksandar Djordjevic “Öncelikle oyuncularımı tebrik ederim. İstisnai bir çaba sarf ettiler. Biz son iki maçta 60-70 dakika iyi maç oynadık. Bu tabi ki 80 dakika olmalıydı. Berlin’de kaybettikten sonra harika bir reaksiyon oldu. İleriye gidiyoruz. Bir sonraki maç hayatımızdaki en önemli maç.” dedi.

Bu tip maçlardan sonra söylenecek çok fazla şey olmuyor. Sadece şunu söyleyebilirim. Takım çok iyi reaksiyon gösterdi. Çok odaklıydılar ve çok disiplinli oynadılar. Planlanan her şeyi de yaptılar. Son iki maçta 70 dakika iyi oynadığımızı söyleyebilirim ama 10 dakika üzücüydü. Takımdan her sefer daha iyi katkı aldığımızı görüyorum. Özellikle bugün uzunlar savunmada çok iyiydi ve çok yüksek seviyede oynadılar. Ahmet çok güzel katkıda bulundu ve onun için çok mutluyum. Bunu acilen unutup, önümüzdeki maçlara bakmamız gerekiyor. Sade basketbol en iyisi. Çok iyi bir galibiyet. Şimdi rakiplerimizi bekleyeceğiz, önümüzde de çok önemli maç var.” diye ekledi.

Fenerbahçe Beko 2021-2022 Euroleague Maçları

I.Maç Fenerbahçe Beko 71-67 Kızılyıldız

II.Maç Panathinaikos OPAP 91-87 Fenerbahçe Beko

III.Maç Alba Berlin 84-70 Fenerbahçe Beko

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir