Fenerbahçe Alagöz Holding Yarı Finale Yükseldi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_alagoz_holding_cbk_yi_yendi

Last Updated on 3 Nisan 2023 by Aslıhan Demiralay

Beşiktaş 64-79 Fenerbahçe Alagöz Holding

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek final serisi ikinci maçında Fenerbahçe Alagöz Holding, Beşiktaş’a konuk oldu. Rakibini mağlup eden Fenerbahçe Alagöz Holding, yarı final biletini aldı. Fenerbahçe Alagöz Holding serinin ilk maçını 90-70 kazanmayı başarmıştı.

Fenerbahçe Alagöz Holding karşılaşmaya Courtney Vandersloot, Merve Aydın, Emma Meesseman, Olcay Çakır Turgut, Breanna Stewart beşiyle başladı.

ÇEYREK SKORLARI

I.ÇEYREK 16-16 fenerbahce_beko
II.ÇEYREK 25-20 fenerbahce_beko Beşiktaş
III.ÇEYREK 15-21 fenerbahce_beko Fenerbahçe Alagöz Holding
IV.ÇEYREK 8-22 fenerbahce_beko Fenerbahçe Alagöz Holding

Fenerbahçe Alagöz Holding Skor Dağılımı: Stewart 26, Vandersloot 20, Meesseman 14, Stokes 6, Merve 5, İdil 5, Alperi 3.

11 ribaund, 26 sayıyla oynayan Breanna Stewart ile 10 ribaund, 14 sayıyla oynayan Emma Meesseman double double yaptı. Courtney Vandersloot da 20 sayıyla galibiyete önemli katkı verdi.

Fenerbahçe Alagöz Holding yarı finalde Galatasaray Çağdaş Faktoring-Nesibe Aydın eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

Karşılaşma sonrası Fenerbahçe Alagöz Holding Baş Antrenörü Marina Maljkovic “İnsanlar hata yapabilir. Sporcularımız da insan ve hata yapabilirler. Dolayısıyla sorun burada değil ama ilk yarıya başladığımızda kabul edilemeyen davranışlar oldu. Benim oynattığım takım bu şekilde oynamamalı. Final Four için Prag’a yakın tarihte gideceğiz. Dolaysıyla bu şekilde görüntü vermek hiç hoş olmadı. Beni memnun etmiyor. İkinci yarıda bazı şeyler değişti ve o sayede maçı kazandık. Ama bu durumu iyi analiz etmeli ve üstüne çalışmalıyız.” dedi.

Fenerbahçe Alagöz Holding’den Olcay Çakır Turgut ise:  Olcay Çakır Turgut, “Maça çok kötü bir başlangıç yaptık. Hatta üçüncü periyodun sonuna kadar istediğimiz oyunu oynayamadık. Sakatlarımız, hastalıklarımız var. Bunlarla mücadele ediyoruz. Final Four’a kadar bunları atlatıp Prag’a tüm takım gitmek istiyoruz. Önemli olan galip gelmekti. Şimdi yarı finaldeki rakibimizi bekleyeceğiz.” dedi.

fenerbahce_alagoz_holding_2022_2023_kadrosu
Fenerbahçe Alagöz Holding 2022-2023 Kadrosu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir