Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Basın Toplantısından Satır Başları

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
hes_kablo_kayserispor_1_2_fenerbahce

Last Updated on 1 Haziran 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç düzenlediği basın toplantısında bazı açıklamalar yaptı ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sokağa çıkma yasakları nedeniyle kongre tarihlerinin netleşmediğini belirtti.

Bir gazetecinin liglerin algılarla ve imalarla yönetildiği sözüne katıldığını söyleyen Başkan Ali Koç, algıların insanların kafalarını karıştırığını ve konsantrasyonu bozduğunu söyledi. Eski köye yeni adet getirmek istedikleri için bu durumun yaşandığını söyledi. Yönetim olarak saf ve dürüst olmayı tercih ettiklerini söyledi.

Teknik direktör sorusuna ise bütün başkanlığı döneminde aynı hocayla çalışmak istediğini ancak vakıf olamadıklarını söyleyen Ali Koç, Emre Belözoğlu’na çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Çok özveriyle çalıştığını sözlerine ekledi. Emre belözoğlu’nun 5-10 yıl içinde Türkiye’nin en iyi teknik direktörü olacağına inandığını da söyledi. Türkiye’de Emre dışında uygun birinin olmadığını düşündüğünü ve yabancı bir teknik direktörden yana tercihlerini kullanmayı düşündüklerini açıkladı.

Bazı futbolcuları satarak 15 milyon Euro gibi bir ücrete satmayı planladıklarını söyleyen Ali Koç, 1 stoper, 1 kanat, 2 forvet, sol ya da sağ bek mevkiine 1 oyuncu almayı planladıklarının eldeki kadronun bu mevkilerde ki eklerle iyi bir sonuç alınacağını da ekledi.

2.veya 3.ligde bir kulüp almayı bu şekilde genç oyuncuları yetiştirmeyi planladıklarını da açıkladı.

Ayrıca yeni bir tesis için 7 milyon Euro’nun hazır olduğunu ve bir araziyi net olarak düşündüklerini gerekli izinler alınınca başlanmasının isteneceğini söyledi.

Teknik direktör konusunun da haziranın 3.haftasında belli olacağını da sözlerine ekledi. Portekiz ve Almanya ekollerinden bir teknik direktör düşündüklerini ancak bunun kesin olmadığını ve başka bir ülkeden teknik direktörle de anlaşılabileceğini açıkladı.

Başkan Ali Koç, İngiltere Premier Lig takımlarından Leeds United ilse sözleşmesi bitecek olan ve henüz yeni kontrat imzalamayan Marcelo Bielsa hakkında konuştu.

65 yaşındaki Arjantinli teknik adamla görüşüp görüşmedikleriyle ilgili soruyu yanıtlayan Ali Koç Marcelo Bielsa ile henüz temasımız olmadı” dedi. Ünlü teknik adamla ilgili sözlerine devam eden Ali Koç “Bielsa bize çok ifade ediliyor. Temasımız olmadı ama kalibre olarak o seviyeye bakıyoruz” ifadelerini kullandı.

İstatistikler yerli hoca diyorsunuz, bir bakıma öyle ama Fenerbahçe, kazandığı 19 şampiyonluğun 16’sını yabancı hocayla kazanmış. Bu lig farklı bir lig, Avrupa’da çok az örneği olan bir lig. Bu ligi tanımak çok önemli. Tercih edeceğimiz hocanın da buna adapte olması lazım. Sportif direktör Türk ya da yabancı olur, belli olur. Muhtemelen Türk olur. Futbolun genel müdürü gibi bir pozisyon gerekiyor” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir