Fenerbahçe Beko 102-80 Gaziantep Basketbol

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_beko_102_80_gaziantep_basketbol

Last Updated on 1 Kasım 2021 by Aslıhan Demiralay

ING Basketbol Süper Ligi’nin 6.haftasında Gaziantep Basketbol’u ağırladı.

Fenerbahçe Beko karşılaşmaya Pierria Henry, Melih Mahmutoğlu, Marial Shayok, Achille Polonara, Jan Vesely beşiyle başladı.

ÇEYREK SKORLARI

1.Çeyrek: 21-32 Gaziantep Basketbol
2.Çeyrek: 25-21 Fenerbahçe Beko
3.Çeyrek: 25-19 Fenerbahçe Beko
4.Çeyrek: 31-14 Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko Skor Dağılımı: Melih 27, Henry 15, Vesely 11, Shayok 11, Metecan 9, İsmet 9, Ahmet 6, Guduric 5, Ekrem 5, Polonara 4.

Karşılaşma sonrası Fenerbahçe Beko Baş Antrenörü Aleksandar Djordjevic: “İlk çeyrekte doğru kararlar veremedik ve gereken enerjiyi ortaya koyamadık. Onlar haftada bir maç yapıyor ve bu açıdan enerji olarak biz onların gerisindeyiz. İlk bölümden itibaren çok iyi enerji ortaya koydular. İlk çeyrek performansımızın kabul edilemez olduğunu konuştuk. Bu şekilde basketbol oynayarak maç kazanamayız demiştik ve bir reaksiyon bekliyorduk. Benchten gelen oyuncular bunu bize sağladı. İsmet, Guduric ve Melih çok özel bir performans ortaya koydu. İyi galibiyetti. Kötü mağlubiyetlerden sonra ligde gevşeyemeyiz. Bizim için çok önemli galibiyet. 3 çeyrekte ortaya koyduğumuz performans doğru performans. Maalesef çok fazla idman yapacak vaktimiz yok. Birbirimizi maçlarda tanıyabiliyoruz, maçlarda bazı alışkanlıklar kazanabiliyoruz. “ dedi.

Maçı 27 sayıyla tamamlayan Fenerbahçe Beko kaptanı Melih Mahmutoğlu ise Yorucu bir haftaydı. Olympiakos karşısında iyi mücadele ettik ama yine sonunda kaybettiğimiz arka arkaya 3. 4. maç oldu, EuroLeague’de. Sezon başı da olsa bu takımı biraz kırıyor ama önemli olan takımın göstermiş olduğu hırs ve istek. Gaziantep’te kaliteli bir takım ve iyi hocaları var. Onları da göstermiş oldukları performanstan dolayı tebrik ediyorum. Onlar bir hafta bu maça hazırlanırken biz Olympiakos gibi zorlu bir deplasmandan geliyoruz. Biz Fenerbahçe olarak bunlara alışığız. Bunu bahane olarak söylemiyorum ama dediğim gibi önemli olan mücadeleyi sahada göstermek. Maça tutuk da başlasak özellikle defanstaki agresiflikle, ön sahada rakibin skorerlerine topu aldırmayarak, hücumda da akıllı oynayarak…İkinci yarıdaki performansımız daha iyiydi. Bu şekilde devam edeceğiz. EuroLeague’deki bu şansızlık, hatalarda diyeyim bir yerde kırılacak. Güzel maçlar bizi bekliyor. İnşallah Allah kimseye sakatlık vermez, aynı mücadeleyi sahaya yansıtarak devam etmek istiyoruz. “ dedi.

Fenerbahçe Beko 102-80 Gaziantep Basketbol Maçı Özeti

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir