Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes’e Mağlup Oldu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_beko

Last Updated on 17 Mayıs 2023 by Aslıhan Demiralay

Anadolu Efes 96-91 Fenerbahçe Beko

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 2022-23 sezonu 27. hafta (erteleme) maçında Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes’e konuk oldu.

Fenerbahçe Beko karşılaşmaya Nick Calathes, Dyshawn Pierre, Nigel Hayes Davis, Johnathan Motley ve Tyler Dorsey beşiyle başladı.

ÇEYREK SKORLARI

I.ÇEYREK 28-28 fenerbahce_beko
II.ÇEYREK 19-21 fenerbahce_beko Fenerbahçe Beko
III.ÇEYREK 28-23 fenerbahce_beko Anadolu Efes
IV.ÇEYREK 21-19 fenerbahce_bekoAnadolu Efes

Fenerbahçe Beko Skor Dağılmı: Dorsey 18, Motley 18, Calathes 12, Pierre 12, Wilbekin 9, Hayes-Davis 8, Samet 4, Biberovic 4, Melih 3, Metecan 3. 

Karşılaşma sonrası Fenerbahçe Beko Baş Antrenörü Dimitris Itoudis Fenerbahçe Televizyonu’na: “Anadolu Efes’i tebrik etmek istiyorum. Hücum açısından çok iyiydiler. İkiliklerde %70’le, üçlüklerde de %60’tı sanırım, çok isabetli atışları oldu. Hücum ritimleriyle eşleşmeye çalıştık ki eşleştiğimiz birçok an da oldu. Üçüncü çeyreğin sonunda 9-0’lık bir seri vardı, orada Metecan’la birlikte bir momentum vardı. Ama sonra sakatlık oldu. Umarım çok ciddi değildir, özellikle Türkiye Ligi’nde Türk ve yabancı sayısı politikalarından dolayı bizim için önemli.” dedi.

Anadolu Efes Baş Antrenörü ise: “Takım olarak iyi çalışıyoruz, çok motiveyiz. Ayrıca kendimizi çok iyi hissediyoruz. Bir tek Vasilije Micic’in ikinci yarıda yaşadığı sakatlık bugün bizi üzdü, umarım ciddi bir şeyi yoktur çünkü takım olarak gerçekten çok iyi durumdayız. Sezon boyunca çok ciddi sakatlık sorunları yaşadık ama tam kadro olduğumuz zaman bu takımın nasıl basketbol oynadığını herkes görüyor. Playofflarda da herkes görmeye devam edecek. Bundan sonra tek bir hedefimiz var: Bu basketbolu oynamaya devam ederek Basketbol Süper Ligi’nde şampiyon olmak ve kimin daha iyi takım olduğunu göstermek. Bu akşam bunu başardık ama Fenerbahçe Beko çok iyi bir takım. Hücum anlamında çok iyi bir maç oldu, savunmayı biraz daha geliştirmemiz lazım ama oyuncuları sezon sonunda ortaya koydukları ciddiyetten dolayı kutluyorum.” açıklamasını yaptı.

fenerbahce_beko_2022_2023_kadrosu
Fenerbahçe Beko 2022-2023 Kadrosu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir