Fenerbahçe Beko Antrenörü Igor Kokoskov’un NBA’e Transferi Gündemde

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_beko_nun_yari-finaldeki-rakibi_belli_oldu

Last Updated on 19 Temmuz 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Beko Baş Antrenörü Igor Kokoskov’un NBA’e gideceği söylentileri artmaya başladı. Hatta ünlü teknik adamın Dallas Mavericks’le anlaşmaya yakın olduğu iddia edildi. Kariyerinde daha önce NBA tecrübesi bulunan Kokoskov, Phoenix Suns’ın baş antrenörlüğü görevinde bulundu.

Kokoskov’un kariyerinde Los Angeles Clippers; Detroit Pistons, Cleveland Cavaliers, Orlando Magic, Utah Jazz ve Sacramento Kings ekiplerinde yardımcı antrenörlük görevleri de bulunyor.

Amerikan basınına göre Igor Kokoskov Fenerbahçe Beko’dan ayrılacak ve Sırp çalıştırıcı, Dallas’ta baş antrenörlüğe getirilen Jason Kidd’in yardımcılığını yapacak. Dallas Mavericks’de görev yapan süper yıldız Luka Doncic’in de bu transferi çok istediği iddialar arasında.

Anlaşma gerçekleşirse Slovenya A Milli Erkek Basketbol Takımı’nı 2007’de Avrupa Şampiyonu yapan Kokoskov, o takımın yıldızı olan Doncic ile NBA’de yeniden buluşacak.

Normal şartlarda bonservis bedeli bulunmayan NBA’de anlaşma gerçekleşirse, Fenerbahçe Beko’nun belli bir ücret alması da ihtimaller arasında.

Fenerbahçe Beko’nun B Planı Erdem Can

Fenerbahçe Beko’da ise Kokoskov’un ayrılması durumunda yerine kimin geleceği ile ilgili spekülasyonlardan biri de Fenerbahçe’de hali hazırda baş asistan koç olarak görev yapan Erdem Can. Erdem Can, Zeljko Obradovic’in Fenerbahçe’den ayrılırken veliaht olarak gösterdiği isim aynı zamanda. Erdem Can, Igor Kokoskov sezon ortası korona olduğunda takımın başında maçlara çıkmıştı.

Erdem Can Kimdir?

Erdem Can 2013 yılından Zeljko Obradovic’in yardımcılığını yapmaya başladı. Obradovic Fenerbahçe Beko’dan ayrıldıktan sonra Igor Kokoskov’un yardımcılığını yaptı. Erdem Can Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler mezunu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir