Fenerbahçe Beko, Beşiktaş Emlakjet’i 26 Sayı Farkla Mağlup Etti

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_beko

Last Updated on 3 Haziran 2024 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Beko 98-72 Beşiktaş Emlakjet


Fenerbahçe Beko, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 2023-24 sezonu Play-off yarı final ikinci maçında konuk ettiği Beşiktaş Emlakjet’i 98-72 mağlup etti ve seride 2-0 öne geçti.

Fenerbahçe Beko karşılaşmaya  Yam Madar, Dyshawn Pierre, Nigel Hayes-Davis, Sertaç Şanlı ve Scottie Wilbekin beşiyle başladı.

PERİYOT SKORLARI
I.PERİYOT 22-24 Beşiktaş Emlakjet
II.PERİYOT 25-19 Fenerbahçe Beko
III.PERİYOT 25-9 Fenerbahçe Beko
IV.PERİYOT 26-20 Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko Skor Dağılımı: Wilbekin 19, Hayes-Davis 20, Biberovic 15, Sertaç 9, Papagiannis 8, Pierre 8, Ömer Ege 6, Melih 6, Metecan 3, Madar 3, Şehmus 1. 

İlgili Haber: Fenerbahçe Beko’da Transfer Çalışmaları

Karşılaşma sonrası Fenerbahçe Beko Baş Antrenörü Šarūnas Jasikevičius “Savunma açısından ikinci yarıda daha iyiydik. Hatta daha iyi değil, mükemmeldik diyebilirim. Üçüncü çeyrekte ürettiğimiz sayılarla maçı değiştirdik. Hem fiziksel anlamda iyiydik hem de çok konsantreydik. Bu şekilde de maçın sonucunu getirebildik.” dedi. Serinin üçüncü maçı hakkında ise: “Zor olacak. Seyircisiz olsa bile kendi evlerinde oynayacaklar. Her takımda olduğu gibi Beşiktaş da kendi evinde daha rahat oynayacaktır. Mutlaka agresif olacaklardır. Bizim de hazır ve agresif olmamız gerekiyor. şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Beko’nun başarılı ismi Dyshawn Pierre de: “İkinci yarı gerçek anlamda nasıl oynamamız gerektiğini göstermiş olduk. Evimizde kazanmak çok önemliydi. Beşiktaş çok iyi bir takım, o yüzden deplasmanda da aynı şekilde oynamamız gerekiyor.” açıklamasını yaptı.

fenerbahce_beko_2023_2024_kadrosu
Fenerbahçe Beko 2023-2024 Kadrosu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir