Fenerbahçe Beko Euroleague’e Geri Döndü

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_beko_real_madrid_maci_ertelendi

Last Updated on 3 Aralık 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Beko 96-86 AS Monaco

Turkish Airlines Euroleague 13. Haftasında Fenerbahçe Beko kendi sahasında konuk ettiği As Monaco’yu yenerek Euroleague’e geri dönmüş oldu.

Fenerbahçe Beko son maçlarında genellikle önde götürdüğü karşılaşmalarda mağlubiyet yaşamıştı. Bu maçta da rakibinin farkı kapatmasına izin verse de maçın son bölümlerini hatasız oynadı.

Fenerbahçe Beko maça Pierria Henry, Marial Shayok, Dyshawn Pierre, Devin Booker ve Jan Vesely beşiyle başladı.

Çeyrek Skorları

I.Çeyrek: 16-18 fenerbahce_beko AS Monaco
II.Çeyrek: 24-24 fenerbahce_beko
III.Çeyrek: 23-21 fenerbahce_beko Fenerbahçe Beko
IV.Çeyrek: 33-23 fenerbahce_beko Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko Skor Dağılımı: Vesely 20, Guduric 18, De Colo 15, Henry 13, Booker 11, Polonora 11, Şehmus 6, Pierre 2.

Bu arada karşılaşmada başarılı bir performans ortaya koyan Nando De Colo bu akşam topladığı 14 verimlilik puanı ile Avrupa basketbolunda bir ilke daha imzasını attı ve EuroLeague’de tüm zamanların verimlilik puanı (4184) lideri oldu.

Fenerbahçe Beko Baş Antrenörü Alexandar Djordevic karşılaşma sonrası şunları söyledi:

Çok önemli bir takım galibiyeti oldu. 6 oyuncu çift hanelerle oynadı. Bir oyuncumuz da (De Colo) tarihe geçti. EuroLeague’de oyuncu verimlilik lideri oldu. Onunla gurur duyuyoruz. Top kayıpları kötü oldu. Bunun izahı yok. Hem hücum hem savunma açısından Henry’i de tebrik ediyorum. İnanılmaz bir oyun kuruculuk yaptı. Guduric de hücumdaki yeteneğiyle çok katkıda bulundu. Vesely birkaç gündür hasta yatıyordu ve idmanlara da katılamıyordu ama en güzel şekilde katkıda bulundu. Mike James’i ikinci yarıda durdurabildik. İlk yarıda inanılmaz iyi oynadı.

5’e 0 oynadığımız bir maç değil bu. Diğer 5’e karşı oynamamız gerekiyor. Eşleşmeleri ona göre yapmamız gerekiyor. Maçı okumamız gerekiyor. Söylediğiniz gibi detaylı bir şey bu. Antrenör olarak her oyuncunun en iyisini ortaya çıkarmam gerekiyor. İyi antrenörlük yapmam gerekiyor. Bugün çok agresif guardları olan bir takıma karşı oynadık. O yüzden üçüncü topu kullanabilen, çevirebilen birine ihtiyacımız vardı. O yüzden Dyshawn Pierre’i çok uzun süre sahada tuttuk.”

Fenerbahçe Beko 96-86 AS Monaco Maçının Önemli Anları

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir