Fenerbahçe Beko Galatasaray Nef’i Geriden Gelip Mağlup Etti

Fenerbahçe Beko Galatasaray Nef’i Geriden Gelip Mağlup Etti

Last Updated on 28 Kasım 2022 by Aslıhan Demiralay

Galatasaray Nef 91-97 Fenerbahçe Beko

Türkiye Sigorta Basketbol Süoper Ligi derbisinde gülen taraf Feberbahçe Beko oldu.

Fenerbahçe Beko karşılaşmaya Nick Calathes, Scottie Wilbekin, Nigel Hayes-Davis, Metecan Birsen, Devin Booker beşiyle başladı.

İlk çeyreği Fenerbahçe Beko önde götürse de; ikinci çeyrekte rakibinin gerisinde kalan Fenerbahçe Beko devre arasına 51-46 geride girdi. Son iki çeyrekte rakibini yakalayıp geçen sarı lacivertli ekip ligdeki namağlup unvanını korudu.

Fenerbahçe Beko Skor Dağılımı: Wilbekin 22, Hayes-Davis 19, Metecan 15, Calathes 14, Booker 11, Edwards 8, Şehmus 4, Motley 4.

Fenerbahçe Beko önümüzdeki günlerde 2 önemli maça daha çıkacak. Önce ligde Beşiktaş Emlakjet’le daha sonra Euroleague’de Real Madrid’le karşılaşacak.

ÇEYREK SKORLARI

I.ÇEYREK fenerbahce_beko 23-31 Fenerbahçe Beko

II.ÇEYREK  fenerbahce_beko28-15 Galatasaray Nef

III.ÇEYREK fenerbahce_beko19-26 Fenerbahçe Beko

IV.ÇEYREK fenerbahce_beko 21-25 Fenerbahçe Beko

Karşılaşma sonrası Fenerbahçe Beko Baş Antrenörü Dimitris Itoudis FB TV’ye “Oyuncularımı tebrik ediyorum. Çok farklı beklentilerle, farklı kadrolarla çıkıyoruz karşılarına. Seyahat ettik Monaco ile oynadık, seyahat ettik Milano ile oynadık, seyahat ettik Galatasaray ile oynadık ve kampa devam edip Beşiktaş ile oynayacağız. Takım sahaya müthiş bir karakter koydu. Ruhları ve kalpleriyle oynadılar. Burada sahaya kazanmak için çıktık. 30 milyon taraftarımız olduğu için gurur duyuyoruz. Bu maçı kalpten gelen bir performansla kazandık. Fark ettiyseniz ikinci yarıda hiç mola almadık. Bir sürü müthiş atış yapmalarına karşı takımımız inanılmaz bir ruh ve karakter gösterdi. Sezonun başında taraftarlarımıza, her şeyi kazanacağımıza değil ama kazanmak için efor sarf edeceğimize söz vermiştik. Bu şekilde oynamaya devam ediyoruz. Herkesin çok büyük emeği var; koçlar, sağlık ekibi, kulüp… Buraya deplasmandan döndüğümüzde Guduric’in 39 derece ateşi vardı, Wilbekin’in boynu tutuktu. Bunlar için Doktorumuz Ahmet’e büyük teşekkür etmemiz gerekiyor çünkü çok büyük eforla sahaya çıkarttı. Arka planda çok fazla şeyler oluyor. Herkesin çok büyük emeği var. Sağlık ekibi başta olmak üzere hepsine teşekkür etmemiz gerekiyor. Böyle bir ortamdayken, böyle taraftarlarınız varken nasıl pes edebilirsiniz?   Pes edemezsiniz. O yüzden takım da biz de pes etmiyoruz ve gururla oynuyoruz. Sağlıklı olup bu şekilde devam etmemiz önemli. Aynı zamanda çok önemli katkıda bulunan oyuncularımız vardı. Bugün Metecan’ın müthiş performansı vardı. Farklı oyuncular sürekli rollerini kalpten oynuyorlar. Bu ne kadar derin bir kadromuzun olduğunun bir göstergesi.” dedi.

Galatasaray Nef Baş Antrenörü Andreas Pistiolis ise: “Öncelikle rakibimiz Fenerbahçe Beko’yu galibiyetten dolayı kutluyorum. Bugün kazanmayı hak ettiler, son çeyrekte bizden daha iyilerdi. Biz iyi bir takımız ama bugün ikinci yarıda oyun istikrarını sürdüremedik. İkinci yarıda rotasyona başvurarak ilk devredeki yoğunluğumuzu korumaya çalıştık ama olmadı.

Aslında iki takımın yapısına baktığımız zaman bugün bu kadar yüksek skorlu bir maçın ortaya çıkması tuhaf. İki takım da çok fazla dış şut isabeti buldu. Bence bugün Fenerbahçe’ye çok sayıda boş şut şansı tanıdık, bunu yapmamamız lazımdı. İyi şutörlere uygun şut imkanları tanıdık. Yine de olan oldu, bundan sonrası için gerekli dersleri çıkarıp yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Fenerbahçe Beko 2022-2023 Kadrosu

Bir cevap yazın