Fenerbahçe Beko Galatasaray’ı Farklı Mağlup Etti

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_beko_galatasaray_ı_farklı_maglup_etti

Last Updated on 4 Mayıs 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Beko 104-79 Galatasaray

Son dönemde sıkıntılı günler yaşayan Fenerbahçe Beko konuk ettiği Galatasaray’ı 25 sayı farklı yenerek rahat bir nefes aldı.

Maçın Hakemleri:Mehmet Keseratar – Özlem Yalman – Serhat Büker .

Ligin 30.haftasında karşılaşan iki takımdan Fenerbahçe Beko karşılaşmaya Jan Vesely, Melih Mahmutoğlu, Nando De Colo, Tarık Biberovic ve Ahmet Düverioğlu beşiyle başladı.

Çeyrek skorları:
I.Çeyrek: 26-22 Fenerbahçe Beko
II.Çeyrek: 25-16 Fenerbahçe Beko
III.Çeyrek: 27-21 Fenerbahçe Beko
IV.Çeyrek: 26-20 Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko Skor Dağılımı: Eddie 29, Kenan 16, De Colo 13, Biberovic 13, Melih 11, A.Muhammed 9, Vesely 8, O’Quinn 4, Pierre 1.

Jareell Eddie maçta attığı 29 sayıyla ING Basketbol Ligi’nde kariyer rekoru kırdı.

Fenerbahçe Beko Baş Antrenörü Igor Kokoskov şunları söyledi: “Galatasaray’a karşı oynamak hiçbir zaman kolay değil. Rakibimize saygı duyuyoruz ve bu bir derbi. Galatasaray’a karşı oynamak bizim için her zaman önemli. Bu maça da her maç gibi hazırlandık ve odaklandık.” dedi.

Fenerbahçe Beko’nun başarılı sporcusu Jarrel Eddie ise şöyle konuştu: “Galatasaray’a karşı oynamak hiçbir zaman kolay değil. Rakibimize saygı duyuyoruz ve bu bir derbi. Galatasaray’a karşı oynamak bizim için her zaman önemli. Bu maça da her maç gibi hazırlandık ve odaklandık. “dedi.

Galatasaray Baş Antrenörü Ekrem Memnun şunları söyledi: “Galatasaray Basketbolun kültürüne hiçbir şekilde yakışmayan bir sezonu bitirmiş olduk. Galatasaray’ın bir daha hiçbir zaman böyle günler yaşamayacağına eminim. Bu maç özelinde de bir sakatlık olmadan, iki taraf için de bir formalite maçı olarak oynandı. Sonunda bir şekilde istediğimizi aldık.”  dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir