Fenerbahçe Beko Genç Takımı Namağlup Şampiyon

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
euroleague_paly_off_ikinci_maci_cska_moskova_fenerbahce_beko

Last Updated on 31 Mayıs 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Beko 81-80 Tofaş

Fenerbahçe’nin genç erkek basketbol takımı Fenerbahçe Beko, Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi ‘nde namağlup şampiyon olma başarısı gösterdi.

Fenerbahçe Beko Genç Erkek Basketbol Takımı, mücadeleye Mert Emre Ekşioğlu, Yiğit Onan, Ege Ülker, Göktuğ Efe Güçoğlu ve Efe Emirhan Öztekin beşiyle başladı.

Final karşılaşmasında Tofaş ile karşılaşan Fenerbahçe beko normal süresi 70-70 biten mücadeleyi uzatma devresinin son saniyesinde Baran Aslan’ın isabetli sayısıyla 81-80 galip gelmeyi başardı. Toplamda oynadığı 12 maçı da kazanan sarı-lacivertliler Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi ‘ni şampiyon olarak tamamladı.

Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi erkekler kategorisi finalinin en değerli oyuncusu Yiğit Onan seçildi. Yiğit onan Türk Basketbolunun efsanevi ismi Ömer Onan’ın oğlu.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yöneticisi Sertaç Komsuoğlu şampiyonluktan sonra şunları söyledi: “Öncelikle çocuklarımızı kutluyorum, tebrik ediyorum. Çok mutluyuz. Ben sadece iyi oyun değil iyi eğitim, iyi ahlak gibi değerlerin de önemine dikkat çekmek istiyorum. Çocuklarımız hakikaten iyi mücadele ettiler ama burada Tofaş’ı da kutlamamız gerekiyor. Onlar da maç boyunca ciddi mücadele ettiler. Kıran kırana bir maç oldu. Biz kazandığımız için çok mutluyuz. Maçlarda bir kazanan oluyor ama şu açıdan daha da mutluyuz; çok iyi bir nesil geliyor. 

Basketbol Gelişim Ligi Başantrenörü Ertuğ Tuzcukaya ise “Çok mutluyuz. Uzatmada kazandık. Öncelikle rakibimizi, Tofaş’ı tebrik etmek istiyorum, çok iyi mücadele ettiler. Çok yetenekli bir takım. Çok değerli bir koçları var. Sonra da kendi takımımı tebrik etmek istiyorum. Sonuna kadar bırakmadık ve mücadele ettik.” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir