Fenerbahçe Beko Panathinaikos’a Fark Attı

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_beko_panathinaokosu_farklı_maglup_etti

Last Updated on 19 Kasım 2022 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Beko 107-77 Panathinaikos

Turkish Airlines Euroleague’in 8. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko Panathinaikos’u farklı mağlup ederek liderliğini sürdürdü.

Fenerbahçe Beko karşılaşmaya Nick Calathes, Scottie Wilbekin, Dyshawn Pierre, Nigel Hayes-Davis, Johnathan Motley beşiyle başladı.

ÇEYREK SKORLARI

I. ÇEYREK 22-25 fenerbahce_bekoPanathinaikos

II. ÇEYREK 33-15 fenerbahce_beko Fenerbahçe Beko

III. ÇEYREK 23-15 fenerbahce_beko Fenerbahçe Beko

IV. ÇEYREK 29-22 fenerbahce_beko Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko bu galibiyetle Euroleague’de bu sezon oynadığı 8 maçta 7.galibiyetini elde etti.

Maçın MVP’si seçilen Nigel Hayes-Davis, 16 sayı kaydetti. Scottie Wilbekin 19, Carsen Edwards 14, Johnathan Motley de 10 sayıyla galibiyete önemli katkı verdi.

Karşılaşma sonrası Fenerbahçe Beko Baş Antrenörü Dimitris Itoudis: “Evet, bugüne dair her şey harika gözüküyor. İlk çeyrekte inişli çıkışlı bir oyun ortaya koyduk ama bugün ne kadar derinlikli bir kadroya sahip olduğumuzu gösterdik. Yedekten oyuna dahil edip değerli katkılar alabileceğimiz oyuncularımız var. Bugün en iyi oyuncularımızdan Johnathan Motley faul problemine girdi ve sadece 13 dakika süre aldı ama bizim için her şey tek bir oyuncudan ibaret değil. Panathinaikos‘a büyük saygı duyuyoruz, hücum kısmında çok önemli oyuncuları var ve biz de rakibimizi elimizden geldiğince durdurmaya çalıştık. Özellikle geçiş hücumlarından buldukları sayıları sınırladık.

Tüm oyuncuların katkı vermeye başlaması tek gecede olabilecek bir iş değil. Örnek vermek gerekirse Melih Mahmutoğlu şu anki form durumuna bir anda gelmedi. Aynı şey Carsen Edwards için de geçerli, kendisi çok büyük bir potansiyele sahip. Onun en büyük artılarından biri de takımın bir parçası olduğunu bilmesi. Bizim için her şey tek bir oyuncudan ibaret değil, biz bir takımız. Kızılyıldız maçında Carsen hiç süre almadı ama bir sonraki maçta oynayabileceğini biliyordu, ayrıca antrenmandaki performansı da harikaydı. Bu kendisi için çok önemli bir artı. Süre almadığı bir maçtan sonra bile antrenmana yüksek efor seviyesiyle devam etmesi çok önemli.” dedi.

Fenerbahçe Beko 107-77 Panathinaikos Karşılaşmasının Özeti

Fenerbahçe Beko 2022-2023 Kadrosu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir