Fenerbahçe Beko Play-Off Yarı Finalinde 1-0 Öne Geçti

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_beko_play_off_maclarina_baslıyor

Last Updated on 20 Mayıs 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Beko 83-79 Pınar Karşıyaka

ING Basketbol Süper Ligi’nde şampiyonluk yolundaki play-off’lar devam ediyor. Play-off yarı final serisinde ilk maçta Fenerbahçe Beko-Pınar Karşıyaka karşılaştı.

Fenerbahçe Beko karşılaşmaya Jan VEsely, Nando De Colo, Marko Guduric, Melih Mahmutoğlu ve Danilo Barthel beşiyle başladı.

Pınar Karşıyaka ise D.J.Kennedy, Raymar Morgan, Sek Henry, Amath M’Baye ve Tony Taylor beşiyle başladı.

İlk çeyrekte rakibine üstünlük sağlayan Fenerbahçe Beko,çeyrek sonuna 28-22 önde girdi.

İkinci çeyrek başında 10-0 Pınar Karşıyaka serisinden sonra Igor Kokoskov mola aldı. Daha sonra Fenerbahçe Beko farkı kapatmaya başladı ve sinirler gerildi. Bitime 3,36 dakika kala Pınar Karşıyaka antrenörü Ufuk Sarıca 2.kez teknik faul aldı ve oyundan ihraç edildi. Bu dakikadan sonra takımı yardımcı antrenör Recep Şen yönetti. Devre arasına Fenerbahçe Beko 51-42 önde girdi.

Üçüncü çeyreğin başında Semih Erden Pınar Karşıyaka’da üst üste 4 sayı attı. Fenerbahçe’de özellikle Guduric’in istekli oyunu dikkat çekti. 3.Çeyrek sonunda skor 67-57 oldu.

Dördüncü çeyrekte Raymar Morgan’da teknik fauller nedeniyle oyundan ihraç edildi. Dördüncü çeyreğin bitimine 1,41 dakika kala skor 80-74 oldu. Pınar Karşıyaka farkı 6’ya indirdi. Son saniyelerde Fenerbahçe Beko’nun hataları nedeniyle fark 4’e kadar düşse de Fenerbahçe Beko seride 1-0 öne geçti.

Çeyrek Skorları

I.Çeyrek 28-22 Fenerbahçe Beko

II.Çeyrek 23-20 Fenerbahçe Beko

III.Çeyrek 16-15 Fenerbahçe Beko

IV.Çeyrek 16-22 Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko Baş Antrenörü Igor Kokoskov şunları söyledi: “Ahmet Düverioğlu’nun ailesine iyi dileklerimi gönderiyorum, dualarımız onlarla. Takım olarak Fenerbahçe ailesi olarak elimizi geçen fırsatı kullanmak istiyorduk. Fiziksel ve zorlu bir maç olacağını biliyorduk. Ribaunt önemliydi, fiziksel kaliteyi ortaya koyan bir unsur. Bizim için topu ve ritmi kazanmak önemliydi. Burası play off ve play off’a yeni başladık. Her pozisyon değerli, daha akıllı olmak zorundayız.”

Nando de Colo ise “Güzel bir galibiyet. Çok ciddi bir seri. Odaklanmamızı korumak zorundayız. Oyunu hücumda ve defansta yani iki tarafta iyi tutmaya çalıştık. İyi tarafta kaldık. Bizim için sonunda kazanmak önemliydi. Bunu yaptık.” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir