Fenerbahçe Beko Yeni Sezon Hazırlıklarına Başladı

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_beko_nun_2021_2022_teknik_kadrosu_belli_oldu

Last Updated on 30 Ağustos 2021 by Aslıhan Demiralay

Erkekler Basketbol Ligi’nin en iddialı takımlarından Fenerbahçe Beko hazırlıklara başladı. Baş antrenör Aleksandar Djordjevic yönetiminde sezonu 23 Ağustos Pazartesi günü Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda yaptığı antrenmanla açan Fenerbahçe Beko, çalışmalarının İstanbul etabının ardından Topuk Yaylası’na hareket etti.

Yeni sezon hazırlıklarını 3 Eylül’e kadar burada sürdürecek olan Fenerbahçe Beko, 4 Eylül Cumartesi günü Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Semt77 Yalovaspor Basketbol ile ilk hazırlık maçını oynayacak.

 Fransa Basketbol Milli Takımıyla mücadele ettiği 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan Nando De Colo, iznin ardından takımdaki yerini aldı. Sabah saatlerindeki sağlık kontrolünün ardından kampa gelen ünlü basketbolcu , Baş antrenör Aleksandar Djordjevic ve Genel Menajer Maurizio Gherardini’yle de kısa bir süre sohbet etti.

Bu arada Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalar yapan kaptan Melih Mahmutoğlu şunları söyledi:

“Sezon öncesi kampımız da başladı ve keyifli başladı. Yeni hocamızla, yeni oyuncularımızla çok keyifli geçiyor. Bu kamp döneminde en iyi şekilde hazırlanacağız. Hem tanışacağız hem kaynaşacağız hem de hocamızın bizden istediklerini sahada göstereceğiz. Umarım ki gerek hazırlık maçlarına gerekse de sezona güzel bir başlangıç yapmış oluruz.”

“Hocamızı yeni yeni tanıyoruz ama şimdiye kadar hem milli takımlarda hem de diğer takımlardaki basketbolunu biliyoruz. Daha çok savunma ağırlıklı yani biraz daha Obradovic’in sistemine daha yakın bir basketbol olacak bu sene sahada. Savaşan, savunmada sert olan ve ilk önce oradaki ivmeyle hücumda da doğru ve akıllı basketbolla oynayan bir takım olacak. Zaten transfer buna da yönelik.  Belki transferleri Djordjevic yapmadı ama sonuçta beraber oynamış isimler var; Danilo Barthel, Booker, Guduric(milli takımda).” dedi.

Achille Polonara Yeni Takımı Hakkında Konuştu

Fenerbahçe Beko’nun yeni transferlerinden Achille Polonara sezon öncesi çalışmaları hakkında şöyle konuştu:

Burada Fenerbahçe Ailesi’nin bir parçası olmaktan dolayı büyük gurur duyuyorum. Benim için Fenerbahçe Beko demek, Avrupa’nın en iyi takımlarından biri demek. Aynı zamanda Fenerbahçe taraftarının önünde parkeye çıkacak olmaktan dolayı büyük bir heyecan duyuyorum.” dedi.

Fenerbahçe Beko’ya transferin sürecinde daha önce sarı lacivertli formayı giymiş İtalyan oyuncular Gigi Datome ve Melli ile konuştun mu?‘ sorusuna tecrübeli isim, “Aslında imzalamadan önce çok fazla konuşmadım çünkü Fenerbahçe’den gelen teklif benim için öncelikti. Kulübün bana ulaşmasından sonra menajerimle konuştuğumuzda çok diğer opsiyonlara gerek olmadığı ifade ettik. O nedenle bahsettiğiniz isimlerle imzadan sonra konuştum. Hepsi bana şehirle, organizasyonla ilgili çok olumlu şeyler bahsetti. Herhangi bir tavsiye ve yardıma ihtiyaç duymam halinde hazır olduklarını söylediler ama aktardıkları çok olumlu şeylerdi.” yanıtını verdi.

Başantrenörümüz Aleksandar Djordjevic’le ilgili görüşlerini paylaşan İtalyan oyuncu, “Onu sevdiğimi söyleyebilirim. İnsan olarak İtalya’dan da biliyordum ama koç olarak birlikte çalışmamıştık. Oyuncularıyla konuşmayı, paylaşmayı ve tavsiyeler vermeyi seviyor. Müthiş bir oyunculuk kariyeri olduğunu hepimiz biliyoruz. Çok yüksek bir basketbol IQ’suna sahip. Takımı nasıl yöneteceğini biliyor. Geçtiğimiz sezonda takımını İtalya’da şampiyon yapan Koç’tan bahsediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir