Fenerbahçe Beko’da Büyük Kadro Değişimi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_beko

Last Updated on 8 Temmuz 2022 by Aslıhan Demiralay

ING Basketbol Basketbol Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe Beko büyük bir kadro değişikliğine gidiyor. İlk olarak Baş Antrenör Aleksandar Djordejic’le yollarını ayıran Fenerbahçe Beko; Yunan antrenör Dimitris Itoudis‘le anlaştı.

Fenerbahçe Beko’da Sözleşmesi Biten Oyuncular

Fenerbahçe Beko bugün yaptığı açıklamayla Ahmet Düverioğlu ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamayla Danilo Barthel’in de kadroda düşünülmediği belirtildi. Ayrıca sezon içinde transfer edilen, ancak çok fazla forma şansı bulamayan Jehyve Floyd’la da yollar ayrıldı.

Fenerbahçe Forması ile büyük başarılara imza atan Jan Vesely’de kariyerinde yeni bir sayfa açmak için sözleşmesini uzatmadı.

Fenerbahçe Beko’nun Fransız yıldızı Nando De Colo’da takımdan ayrıldı. Nando De Colo 2019-2020 sezonundan beri Fenerbahçe Beko forması giyiyordu.

Fenerbahçe Beko’nun bir başka yıldızı Pierria Henry’de NBA takımlarında forma giyme kararı aldığı için Fenerbahçe Beko’dan ayrıldı.

Fenerbahçe Beko’da Sözleşmesi Uzatılan Oyuncular

Fenerbahçe Beko yaptığı duyuruyla Kaptan Melih Mahmutoğlu’nun sözleşmesinin 2 yıl uzatıldığını açıkladı.

Fenerbahçe Beko’nun Transferleri

Johnathan Motley Fenerbahçe Beko’da. Fenerbahçe Beko ayrıca  Birleşik Amerikalı pivot Johnathan Motley (2.06, 1995) ile iki yıllık anlaşmaya vardı.

Fenerbahçe Beko Scottie Wilbekin’i de transfer etti. Fenerbahçe Beko ayrıca Tonye Jekiri ile de anlaştı. 23 Temmuz 1994 tarihinde doğan Tonye Jekiri pivot mevkiinde görev alıyor ve 2,13 m boyunda.

Fenerbahçe Beko Takımı, başarılı uzun oyuncu Samet Geyik (2.06, 1993) ile bir yıllık anlaşmaya vardı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir