Fenerbahçe Beko’dan Farklı Galibiyet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_beko_dan_hakem_hatalarina_tepki

Last Updated on 1 Aralık 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Beko 91-69 Pınar Karşıyaka

ING Basketbol Ligi’nin 10.Haftasında Fenerbahçe Beko, Pınar Karşıyaka’yı Konuk Etti.

Fenerbahçe Beko karşılaşmaya Devin Booker, Pierria Henry, Melih Mahmutoğlu, Achille Polanara ve Marial Shayok beşiyle başladı.

Pınar Karşıyaka ise Bonzie Colson, Michael Roll, Tony Taylor, Alex Tyus ve Burak Can Yıldızlı beşiyle karşılaşmaya başladı.

ÇEYREK SKORLARI

I. ÇEYREK 29-15 fenerbahce_bekoFenerbahçe Beko

II.ÇEYREK 19-15 fenerbahce_bekoFenerbahçe Beko

III.ÇEYREK 23-19 fenerbahce_bekoFenerbahçe Beko

IV. ÇEYREK 20-20

Fenerbahçe Beko skor dağılımı: Booker 17, Polonara 15, Şehmus 15, Melih 12, Ahmet 10, Metecan 8, İsmet 5, Henry 3, Shayok 3, Pierre 3.

Fenerbahçe Beko lider olarak girdiği ING Basketbol Ligi 10.Haftası’nda liderliğini devam ettirdi. Fenerbahçe Beko 10 Maçta 9 galibiyet elde etti.

Fenerbahçe Beko Baş Antrenörü Aleksandar Djordjevic karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada: “Çok önemli bir rakibe karşı çok büyük bir galibiyet. Buna bir takım galibiyeti diyebiliriz. Herkes katkıda bulundu. İnanılmaz disiplinli ve sistemli oynadık. Bu galibiyetimizde en büyük anahtar savunmamızdı. İlk yarıya yüksek konsantrasyonla çok enerjik başladık. İkinci yarıda da benchten gelen katkılarla güzel bir galibiyet oldu.
 
(Hücum ribauntlarında) Kesinlikle çok agresiftik, özellikle ilk yarıda. Bunların hepsi bize ikinci bir şans verdi sayı bulmamızda. Özellikle Metecan ile Achille Polonara’nın çok büyük katkıları oldu, çok büyük efor gösterdiler.” dedi.

Fenerbahçe Beko’nun başarılı oyuncusu Devin Booker ise şunları söyledi: “Çok iyi bir maçtı. İhtiyacımız olan bir galibiyetti. Maçın başından itibaren çok iyi başladık. Hem hücumda hem de savunmada agresiftik. (Sürekli maç yapmak) Alışık olmamız gereken bir şey. İnşallah iyi bir şekilde hazırlanırız, vücutlarımızı dinlendiririz ve (bir sonraki maçta) rakibin karşısına doğru bir şekilde çıkarız.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir