Fenerbahçe Beko’dan Patlama

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_beko_dan_patlama

Last Updated on 12 Ocak 2022 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Beko 94-80 Olympiacos

Turkish Airlines Euroleague mücadelesinde Fenerbahçe Beko Olympiacos’la karşı karşıya geldi.

Fenerbahçe Beko karşılaşmaya Şehmus Hazer, Pierria Henry, Dyshawn Pierre, Achille Polonara ve Ahmert Düverioğlu beşiyle başladı. Nando De Colo ve Jan Vesely sakatlıkları nedeniyle oynamadı.

Mücadelede sakatlanan Pierria Henry sakat haliyle mücadele etmeye devam etti ve oynayamayacak hale gelene kadar sahada kaldı.

Fenerbahçe Beko Skor Dağılımı: Melih 17, Polonara 15, Pierre 14, Booker 12, Henry 11, Guduric 11, Şehmus 5, Metecan 5, Floyd 2, Ahmet 1, İsmet 1

ÇEYREK SKORLARI

I.ÇEYREK 11-17 fenerbahce_beko Olympiacos

II.ÇEYREK 25-22 fenerbahce_beko Fenerbahçe Beko

III.ÇEYREK 30-20 fenerbahce_beko Fenerbahçe Beko

IV.ÇEYREK 28-21 fenerbahce_beko Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko bu galibiyetle Euroleague’de 11. galibiyetini almış oldu.

Fenerbahçe Beko Baş Antrenörü Aleksandar Djordjevic maçla ilgili, “Takımımla gurur duyuyorum. Çok zor bir süreçten geçtik. Bu maça gelene kadar sizlerin fazla haberinizin olmadığı ciddi problemler yaşadık. BU maçı takım ruhuyla kazandık. Bu çok önemli. Kaptandan başlayarak özellikle Türk oyuncuların katkısı inanılmazdı. Şehmus, Metecan, İsmet… 27 asist takım ruhunu ve topun ne kadar güzel paylaşıldığını gösteriyor. Bu kadar agresif bir maçta 12 top kaybıyla güzel bir galibiyet oldu.” dedi.

Fenerbahçe Beko’nun başarılı oyuncusu Dyshawn Pierre ise: “Bugünkü top paylaşımı en önemlisiydi. Savunma haricinde bu bizim için çok önemliydi. Boş şutu bulmak bizim için en önemli işti. Bugün bunu yaptık. Birçok nokta koçtan ve takım arkadaşlarımızdan geliyor. Play-off’a gitmek için çok önemli bir galibiyet. Cuma günü maçımız ertelendi ama bir sonraki maçta aynı şeyi göstermek istiyoruz.” dedi.

Fenerbahçe Beko-Olympiacos Maçı Özeti

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir