Fenerbahçe ile Puma Anlaştı

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_ile_puma_anlasti

Last Updated on 9 Temmuz 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe önümüzdeki 2 sezon için Puma ile Anlaştı. Anlaşmanın detayları yapılan bir basın toplantısıyla duyuruldu. Basın toplantısından satır başları ise şöyle:

PUMA Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis ise şu açıklamalarda bulundu: “İlk olarak Burak Bey’e, Ali Bey’e ve tüm Fenerbahçe ailesine teşekkür ediyorum. Geçen yıldan bu yana inanılmaz bir yolculuk oldu. İki tarafın da çok yoğun çalışıp bu aşamaya getirdiği bir yolculuk. Hepiniz umarım ki zaten PUMA markasının mirasını biliyorsunuzdur. Futbol bizim DNA’mıza, kanımızda, genlerimizde var. Zaman içerisinde çok ikonik futbolcular bizleydi; Maradona, Pele, Cruyff gibi. Aynı zamanda çok büyük takımlar; AC Milan gibi Manchester City gibi takımlarla da çalışıyoruz. Bu alanda global bir liderliğimiz var. Ali Bey’le de tanışınca bu vizyonu kendisiyle paylaştık ve biz de Fenerbahçe’ye böyle elit bir hizmet vermek istedik. Zaten göreceksiniz formayı. Öncelikle bugün antrenmanda kullanılan takım formasıyla ilgili çok güzel geri bildirimler aldık. Umuyoruz ki taraftarlarımız hem PUMA’nın hem Fenerbahçe ailesinin bu konuda ne kadar gayret gösterdiğini takdir edeceklerdir.” dedi.
 “Başkanımız Ali Y. Koç, “Televizyonlarda bizi izleyen herkesi sevgi ve saygıyla kucaklıyorum. Yönetim Kurulu arkadaşlarımıza, kulüp çalışanlarımıza, Puma çalışanlarına ve sizlere hoş geldiniz diyorum. Bizim için tarihi bir imzaya tanıklık ediyorsunuz.  Çok çok teşekkür ediyoruz.
 
Burak Bey çoğu şeyi anlattı, Taner Bey de değindi. Çok uzun bir iş birliğinden sonra yeni bir markayla Fenerbahçe Spor Kulübü, futbol takımı olarak iş birliğine giriyoruz. İnşallah bu yeni iş birliğimiz hayırlı uğurlu olur. Aşağı yukarı 30 küsur seneyi aşkın bir iş birliğine son veriyoruz. Fenerbahçe’nin tarihinde iki marka olmuş, bir Adidas bir de Fenerium. 4 yıllık bir ara var o 4 yılda Fenerbahçe kendi formasını üretmeye karar vermiş ve Fenerium formaları üretmiş. Belki de iyi bir şey olmuş, çünkü Fenerium’un bu günlere gelmesini, bu seviyeye gelmesini bu yaygınlıkla mağazalarını ülke çapında açmasında sebebiyet belki de o zaman kendi formamızı çıkarmasaydık, bunu cesaret edemeyebilirdik. Dolayısıyla o 4 yıllık ara aslında bana sorarsanız Fenerium’un da büyümesine vesile olmuş.
 
Öncelikle adidas’a teşekkür etmek istiyorum. Güzel ve sağlıklı bir iş birliğimiz oldu. Onların çalışma modeli değişti, bizim beklentilerimiz arttı. Bazı yerlerde asgari müşterekte buluşamıyorduk. Bir ihaleye çıktık. Pek çok markadan teklif aldık ama geldiğimiz noktada Puma ile ilerlemeye karar verdik.

 PUMA kendine has, Fenerbahçe’ye özel bir koleksiyon yapacak. Bu da bizi heyecanlandırıyor, kendi mağazalarında satmak için. İstersek biz de satabiliyoruz. O yüzden heyecanlıyız. 19 Ağustos’ta büyük bir lansman olacak. Dünyada tanınan 5 kulübün yapacağı bir lansman olacak. O açıdan da memnunuz. 2 senelik bir anlaşmamamız var. Ben bunu sağlıklı görüyorum hem bizim onları tanımamız, işleyişlerini içselleştirmemiz açısından önemli buluyorum. Aynı şekilde onların da bizleri tanıması açısından, bu iş birliğinin verimli olup olmayacağını test etmesi açısından 2 senelik iş birliğini çok faydalı görüyorum ama göreceksiniz PUMA bu iş birliğinden memnun olacaktır. Demin de ifade ettiğim gibi PUMA Türkiye’de ciddi anlamda büyüyecektir.

İç saha forması
 
PUMA’nın Fenerbahçe için tasarladığı İç Saha formasında, sarı-lacivertli takımın efsane çubuklu forma tasarımını yarının klasikleri arasına taşıyacak sıra dışı dizayn elementleri dikkat çekiyor. Geleneksel çizgilerin üzerine yerleştirilen ve takım logosundan ilham alan palamut dalı deseni, takımın sahip olduğu güç ve kudreti sembolize ediyor.

Deplasman forması
 
Deplasman forması ise, hem sahada, hem de sokakta giyilebilecek şıklığa sahip geometrik desen kullanımı ve modern tasarım dokunuşlarıyla taraftarların beğenisine sunuluyor. Her iki forma, PUMA’nın nemi ciltten uzaklaştıran ve maç boyunca kuru ve rahat kalmaya yardımcı olan benzersiz dryCELL teknolojisini içeriyor. Üstelik formaların yapımında kullanılan %100 geri dönüştürülmüş polyester materyal, her iki markanın çevre bilinci ve sürdürülebilirlik konularına verdiği önemi vurgularken, aynı zamanda oyunculara üstün uyum ve hareket kabiliyeti sağlıyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir