Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı 2021-2022 Sezonuna Hazırlanıyor

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_kadin_basketbol_takimi

Last Updated on 21 Eylül 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün en güçlü branşlarından olan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı lige güçlü bir başlangıç yapmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz sezon ligi namağlup şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, Kadınlar Euroleague’de de 3.olmuştu.

Sezon öncesi iki yıldır sponsor olan Öznur Kablo ile yollarını ayıran Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, Alagöz Holding’le anlaşmaya vardı. Fenerbahçe kadın Basketbol Takımı ile Alagöz Holding ile bugün 21 Eylül 2021 Salı Günü atılacak.

Sezon öncesi kadrosunda da önemli değişiklikler yapan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı Kayla McBride ve Alina Iagupova ile sözleşmeler uzatıldı. Amanda B.Zahui ile Helena Ciak’la anlaşan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, Helena Ciak’tan gelen kötü haberle planlarını değiştirdi. Helena Ciak’ın yapılan sağlık kontrollerinde sakatlığının tespit edilmesi üzerine sözleşmesi iptal edildi. Ciak yerine Elizabeth Williams’la tekrar anlaşıldı. Elizabeth Williams 2019-2020 sezonunda da Fenerbahçe’de görev almıştı.

Fenerbahçe ayrıca Alperi Onar ve Manolya Kurtulmuş’u da transfer etti.

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı oynadığı ilk hazırlık maçında Botaş’ı 61-90 mağlup etme başarısı gösterdi.

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı Tuğçe Canıtez, hazırlık çalışmaları ile ilgili şunları söyledi:

 Güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Kaptan, “Çalışmalarımıza başladık. Yabancı oyuncularımız henüz takıma dahil olmadı. Takıma yeni katılan Türk oyuncular, Alina Iagupova ve genç oyuncularla birlikte hazırlık dönemine devam ediyoruz. Topuk Yaylası’nda 4. günümüzü geçiriyoruz. Güzel bir kamp süreci geçiriyoruz. Kamp sonrası Ankara’da hazırlık maçları yapacağız ve ardından İstanbul’da hazırlık sürecimize devam edeceğiz. İstanbul’daki hazırlık maçlarımızın ardından EuroLeague maçı oynayacağız. Sezona başarıyla başlayıp, güzel tamamlayacağımıza inanıyorum” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir