Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü’nden Açıklamalar

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_kadin_basketbol_taikiminin-2021-2022_kadrosu

Last Updated on 16 Eylül 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Victor Lapena, FBTV’de katıldığı programda açıklamalar yaptı:

“Geçtiğimiz sezon zor bir sezondu çünkü pandemi sürecinde başladı ama tüm ekip en iyisini verdi sezon boyunca. Türkiye Ligi’nde namağlup bir sezon söz konusu ve bu inanılmaz bir başarı. EuroLeague’de üçüncülük. Kendi adıma çok iyi bir sezon geçirdiğimizi söyleyebilirim. Ekibimle ve oyuncularımla gurur duyuyorum.Covid sürecinin farkındaydık. Maalesef bizi en zor zamanda cezalandırdı. Bu geride kaldı. Önümüzdeki sezona bakıyoruz. Takımımla gurur duyuyorum. Sahada elinden gelen her şeyi verdi. Ekaterinburg’a sadece 4 sayıyla bir mağlubiyet var ama artık geride kaldı.” dedi.

“Yeni sezon hazırlıklarıyla ilgiliyse Lapena, “Sezon başı hazırlık dönemi biraz farklı başladı. Helena Ciak’la anlaşmıştık, onda yaşanan bir sakatlık sorunu sebebiyle planları değiştirmek durumunda kaldık çünkü planlamayı o oyuncu kadrosu üzerine kurmuştuk. Fenerbahçe’ye WNBA’den de oyuncu geldiği için sezon öncesini biraz daha eksik çalışıyoruz oyuncu sayısı olarak. 5 A Takım oyuncumuz mevcut şu anda. Ama biz her zaman gülüyoruz, pozitifiz çünkü oyuncular gerçekten çok iyi çalışıyor. Sadece Amerikalı oyuncuların katılması kaldı. Onları da aynı şekilde adapte edeceğiz ve sezona hazırlanacağız.” diye konuştu.”

Yeni sezon yapılanması kapsamında yapılan transferlerle ilgili değerlendirmeler yapan Victor Lapena, “Geçtiğimiz sezondan devam eden oyuncularla yenileme sebebimiz onlardan çok memnun oluşumuz. Araya 4 ay gibi bir süreç giriyor. Amerikalı oyuncular gidiyor kendi takımlarında oynuyor, milli takımlarına giden oyuncular oluyor. Dolayısıyla bazı bağlantılar unutulabiliyor. Sezon öncesi hazırlık hedefi bu. O oluşumu kurmak. Her sezon öncesi başladığımda geçmişi geride bırakıyorum, önümüze bakıyorum. Önümüze baktığımda hiçbir zaman ‘her şey mükemmel olacak’ demiyorum. Her şey olabilir sezon içerisinde, buna hazırlıklı oluyoruz. Önemli olan çalışmak. Bazı oyuncuların geç gelişi, kendi liglerinde devam ediyor oluşundan dolayı bazı ön hazırlıklarda sorunlar yaşayabiliyoruz. Şu an herkes çok iyi çalışıyor. Yeni gelen oyuncularla birlikte yine çok iyi bir grup oluşturacağız.” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir