Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı Basınla Bir Araya Geldi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_kadin_basketbol_takimi_basinla_birarayas_geldi

Last Updated on 1 Ekim 2021 by Aslıhan Demiralay

Türkiye’nin en güçlü kadın basketbol takımı Fenerbahçe basınla bir araya geldi.

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın Baş Antrenörü Victor Lapena şunları söyledi: Yeni sezon için çok heyecanlıyız. Az bir vakit kaldı. Taraftarlarımızla tekrar kavuşacağız. Bunun için çok heyecanlıyız. Uzun bir yaz dönemi oldu. Biz de oyuncularımız ve teknik ekibimizle birlikte çok iyi çalıştık. En önemlisi taraftarımızla kavuşacak olmak.” dedi.

Lapena ayrıca : “Geçtiğimiz sezonun bir baskısı yok. Zaten burası Fenerbahçe, kendi kendimize baskı oluşturup kendimizi o şekilde motive etmeliyiz. Her şeye kendimizin üzerinden başlamamız lazım. Amacımız Fenerbahçe’ye yakıştığı gibi iyi bir basketbol oynamak ve takımımızı buna göre hazırlamak. Dolayısıyla geçtiğimiz sezonun şu anki hazırlık dönemimizde herhangi bir etkisi yok.” dedi.

Lapena sözlerini şöyle sürdürdü: “Sezon başı yapılanmamızda bazı sorunlar oldu. Önemli bir oyuncu olan Helena Ciak’ı buraya getirdiğimizde dizinde bir sorun oluştu. Dolayısıyla onun sakatlığıyla beraber kadro yapılanmamızda değişikliğe *-gitmek zorunda kaldık. Hem Yönetim Kurulu Üyemiz Kemal Danabaş’a hem de Genel Menajerimiz Arzu Özyiğit’e çok teşekkür ediyorum. Zor bir dönemde çok iyi bir kadro kuruldu. Elizabeth Williams ve Bria Hartley’in takviyeleriyle iyi bir kadro oluşturduğumuzu söyleyebilirim. Oyuncularla önümüzdeki sürece iyi hazırlanacağız. WNBA’den dolayı herkes takıma katılamadı. Onlarla beraber hızlı bir şekilde adapte olacağız. Fenerbahçe’nin bir oyun stili var. En önemlisi taraftarlardır. Onların da hem Fenerbahçe’nin hem koç Lapena’nın sahadaki stilini görmeleri, o ruhu görmeleri çok önemli. Yeni oyuncuların adaptasyonunda Tuğçe gibi, Olcay gibi burada yıllardır oynayan oyuncuların yardımına da ihtiyacım var. Bu konuda çok şanslıyım çünkü onlar bu adaptasyonu yeni oyunculara işleyebilecek ve kolaylaştırabilecek kişiler. Yeni oyuncularla beraber iyi bir kadromuz var. Hızlıca hazırlanacağız ve sezona giriş yapacağız. dedi.

Fenerbahçe’nin Kaptanlarından olan Tuğçe Canıtez ise “Başkanımız Ali Koç, Yöneticimiz Mustafa Kemal Danabaş ve sponsorlarımız Getir ve Alagöz Holding’le birlikte bu sene çok güzel bir ekibimiz var. Geçen senenin kadrosuyla beraber daha iyi oyuncularla birlikte de güzel bir takım olduğumuza inanıyorum. Yaz sürecini de çok iyi geçirdik. Bazı oyuncularımız WNBA’de, onların gelmesini bekliyoruz. Onların da dönmesiyle birlikte çok güzel bir sezon geçireceğimize inanıyorum. Bu sezon %50 taraftarımız olacak. Geçen senelerde taraftarlarımız bizi ekran başında ve sosyal medyada takiptelerdi. Bu sene taraftarlarımızla birlikte çok güzel bir sezon olacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

fenerbahçe_kadin_basketbol_takimi
Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın Basın Toplantısı Fotoğraf: https://www.fenerbahce.org/

Kaptan Olcay Çakır Turgut ise “Geçen sene ligi namağlup bitirdik ve EuroLeague’de de 1 mağlubiyetle üçüncülüğü elde ettik. Bu sene tekrar ligi namağlup bitirmek istiyoruz. Daha iyi bir kadro kurduğumuza inanıyorum. Bu sene EuroLeague kupasını inşallah kulübümüze getireceğimize inanıyorum. İnşallah daha iyi olacak.” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir